На засіданні у Любляні Рада FIS затвердила деяк зміни у правилах змагань зі сноубордингу. Серед них оновлені квоти, зміни у спорядженні та суддівстві.
На змаганнях спортсмен дискваліфікується при фальшстарті, якщо:
- спортсмен маніпулює стартовими воротами;
- сноуборд спортсмена проходить стартову лінію (вертикальну площину) до остаточного стартового сигналу (звукового або видимого).
Дискваліфікація може мати місце, коли спортсмен заважає свому супернику у кваліфікації чи відбірковій спробі. При цьому учасник, якому заважали, має право на перестартовку. Результат спроби спортсмена, який чинив перешкоду супернику, зарахують остаточно.
Дещо змінено регламент щодо проведення змагань з паралельних дисциплін, зокрема проведення кваліфікаційних і відбіркових заїздів та ранжування для виходу у фінали.
За поданням технічного комітету FIS зі сноубордингу Рада затвердила чіткі вимоги щодо кріплень для сноубордкросу, де тепер забороняється використовувати пластини, які поєднують два кріплення. Індивідуальні пластини під кожне кріплення допускаються.
У сноубордкросі також введено новий формат кваліфікації – джем-сешн. Джем-сешн включає не лімітовану кількість заїздів у фіксований проміжок часу, серед яких зараховується кращий часовий результат проходження траси. Стартовий порядок формується за номерами учасників. До одного заїзду допускається максимум 64 спортсмени.
Новий регламент суддівства введено у фрістайл-дисциплінах сноубордингу – біг-ейр та слоупстайл, де змінено кількість суддів, правила нарахування очок та запроваджено 100 бальну оціночну шкалу виступів спортсменів.
Через поступове збільшення учасників змагань FIS внесла зміни до квот на участь у різних категоріях змагань. На змаганнях Кубка Європи додатково кожна країна має квоту в одне місце за кожного спортсмена, що входить до 150 кращих за FISрейтингом, максимум до 10 осіб. Це квота не персональна. Країна-господар може заявити додатково до 20 осіб (до 14 осіб однієї статі). Персональну квоту отримує переможець Континентального Кубка на змаганнях на своєму континенті.
На чемпіонаті світу серед юніорів кожна національна федерація може делегувати не більше 30 спортсменів, але не більше 22 особи однієї статі від країни, і не більше 6 спортсменів однієї статі в одній дисципліні. У випадку якщо є більше або менше змагань квота може корегуватись.
На змаганнях FIS країна-господар має квоту в 60 осіб (однієї статі), інші країни можуть заявити до 5 спортсменів однієї статі у дисципліні.
04.07.2011 :: ФЛСУ
tags: новини правилах змагань сноубордингу