За пропозиціями комітету FIS з гірськолижного спорту, профільних підкомітетів – з класифікації атлетів, правил змагань, технічних делегатів, сертифікації спортивних трас, змагань Континентального кубку, змагань Кубка світу, жінок-гірськолижниць, а також комітетів з питань дітей та юнацтва, змагальної екіпіровки та різних робочих груп, Радою FIS було затверджено декілька змін у міжнародних правилах проведення змагань. А саме:
У змаганнях серед юнаків (категорія Children – CHI) при постановці траси кількість змін напрямку руху відтепер має становити 10-12% від її перепаду висот (раніше 20%).
У змаганнях Кубка світу, чемпіонату світу та зимових Олімпійських ігор зі слалому цей показник має складати 30-35% з додатковою можливістю +/- 3 змін напрямку. Тільки для змагань зі слалому також дозволяється використовувати захисні шоломи з м’якими секціями навколо вух.
У регламенті щодо спорядження атлетів внесено зміну щодо застосування захисту спини: закріплювати такий захист можна лише за допомоги поясу, що застібається на животі та максимальна товщина якого не повинна перевищувати 45 мм. Правила щодо довжини лиж дивіться нижче. Додатково затверджено, що ВСЕ захисне спорядження – за виключенням захисту колін та гомілок у слаломі та захисту передпліч у супер-гіганті, гіганті, слаломі – має бути одягнене ПІД комбінезон. До речі, самі комбінезони теж мають пройти перевірку та відповідне пломбування.
Остаточно затверджено новий формат командних змагань (Nations Team Event – NTE), що проводитимуться у рамках Кубка світу та чемпіонатів світу. Такі змагання проходитимуть у форматі паралельних заїздів по трасі гіганту. До змагань допускатимуться команди 16 кращих за загальним поточним рейтингом Кубка світу країн. Команда має включати щонайменше 2 атлетів однієї статі та обмежується 6 учасниками. Згідно загального регламенту Кубка світу призовий фонд змагань становитиме 100000 швейцарських франків, з яких 90% розподілятимуться між трьома націями-переможцями (де 20% наслідуватимуть національні лижні федерації, 70% - спортсмени-учасники). Решта 10% коштів становитиме так званий Індивідуальний призовий фонд, який відзначатиме найшвидшого спортсмена та спортсменку змагань, вони отримають відповідно по 5%. Президія комітету FIS з гірськолижного спорту запропонувала надати заходу ім’я австрійської гірськолижної легенди Тоні Зайлера.
Додатково затверджено Правила змагань Кубка світу у Мюнхені – City Event. За прикладом російського спортивного шоу, що два останніх роки проходило на Воробйових горах у Москві формат змагань у містах розглядається Міжнародної федерацією, як ефективний напрямок пропаганди та залучення різних верств населення до занять гірськолижним спортом. Як кажуть, якщо Магомет не йде до гори, треба доставити її до Магомета ;)
Важливою зміною у регламенті Кубка світу стало підвищення вимог щодо участі у швидкісних дисциплінах. З сезону 2011/2012 до цих змагань допускатимуться учасники, що матимуть не більше 80 фіс-пунктів.
Нагадаємо, що у сезоні 2010/2011 діють такі правила стосовно довжини лиж:
Швидкісний спуск
Жінки: 210 см
Жінки FIS/ENL: 210 см / -5 см
Чоловіки: 215 см
Чоловіки FIS/ENL: 215 см / -5 см
Супер-гігант (Super-G)
Жінки: 200 cm
Жінки FIS/ENL: 200 см / -5 см
Жінки MAS (дозволяється використання лиж для гіганту) 180 см
Чоловіки: 205 см
Чоловіки FIS/ENL: 205 см / -5 см
Чоловіки MAS (дозволяється використання лиж для гіганту) не менше 185 см
Юнаки II: 175 см
Слалом-гігант
Жінки: 180 см
Жінки FIS/ENL: 180 см / -5 см
Жінки MAS: 180 см / -5 см
Чоловіки: 185 см
Чоловіки FIS/ENL: 185 см / -5 см
Чоловіки MAS: 185 см / -5 см
Слалом
Жінки: 155 см
Чоловіки: 165 см
Чоловіки Юніори I на змаганнях FIS та ENL: 165 см / -10 см
Юнаки I та II: 130 см
Змагання MAS: Без обмежень для жінок старше 60 та чоловіків старше 70.
25.06.2010 :: Юлія Сипаренко, ФЛСУ
tags: гірськолижний спорт зміни правилах змагань