У неділю, 5 вересня, у закарпатському селищі Костріно завершився науково-практичний семінар з підвищення кваліфікації тренерів з гірськолижного спорту та сноубордингу. Захід, на який так довго чекали, мабуть усі представники цих популярних і масових видів лижного спорту, проходив у конференц-залі затишного і дуже сучасного готельного комплексу Club Visson. Робочий настрій дещо надихало і саме місце проведення, що розташоване неподалік від гірськолижного комплексу «Красія», де в останні роки проводяться відкриті національні чемпіонати України у гірськолижників та сноубордистів. Завдяки фінансовій підтримці НОК України та за сприяння Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту фахівці Федерації лижного спорту України та Національного університету фізичного виховання та спорту України змогли поділитись з колегами з регіонів новітніми розробками та практичним досвідом у підготовці спортсменів-гірськолижників та сноубордистів.
Враховуючи нагальну потребу у поширенні серед українських тренерів саме практики передового світового досвіду тренування, семінар відзначався більше практичною спрямованістю. Проте розпочався традиційно з науки. У перший день семінару після вступної доповіді державного тренера з гірськолижного спорту та сноубордингу Леоніда Тікуна, професор кафедри фізіології НУФВСУ, кандидат біологічних наук Ірина Земцова виступила з докладом про фізіологічні особливості підготовки спортсменів у гірськолижному спорті та сноубордингу, де порушила такі важливі проблеми, як тренування в умовах низьких температур і гіпоксії, а також організації харчування атлетів у цих видах спорту.
У суботу, наступного дня, лекції розділились за напрямками по видах спорту: у конференц-залі зібрались тренери-сноубордисти, у приміщенні напроти розпочали роботу тренери з гірськолижного спорту. Представники сноубордингу розпочали роботу з обговорювання основ техніки та типові помилки у процесі її навчання, про що доповів особистий тренер чемпіонки світу серед юніорів Аннамарі Чундак Йосип Пеняк. «Технічну» тему продовжив старший тренер збірної команди України зі сноубордингу Ян Черней, який освітив сучасні тенденції технічної підготовки провідних команд світу. З докладом про фізичну підготовку сноубордистів на етапі підготовки до високих результатів виступив старший тренер юніорської збірної команди України зі сноубордингу Ярослав Климентовський. Після великої перерви заступник голови техкому Ольга Зіньків повідомила про зміни та доповнення до міжнародних правил змагань зі сноубордингу, у тому числі про нові дисципліни у програмі зимових Олімпійських ігор 2014 р., І зимових Олімпійських ігор молоді 2012 р., кваліфікаційні умови та перспективи українських сноубордистів. Директор “UXG” та заступник голови технічного комітету ФЛСУ з гірськолижного спорту та сноубордингу з питань фрістайл-сноубордингу Вадим Коровицький доповів про особливості побудови змагальних трас для сноубордкросу, слоупстайлу, хаф-пайпу та біг-ейру та перспективи розвитку цих дисциплін сноубордингу на туристичних комплексах України.
У цей час тренери з гірськолижного спорту вивчали такі питання, як сучасні тенденції розвитку гірськолижного спорту, підходи до становлення атлетів та забезпечення тренувального процесу на прикладі провідних країн світу. Про це доповіла генеральний секретар ФЛСУ Юлія Сипаренко. Про сучасні методи та засоби фізичної підготовки, використання нових технологій і обладнання у тренувальному процесі слухачів поінформував старший тренер гірськолижного спортивного клубу «Київ» Тимофій Єршов. Жваве обговорення викликала лекція Тимофія Єршова та старшого тренера юнацької збірної команди України з гірськолижного спорту Олега Машталіра про сучасну гірськолижну техніку та методику її навчання на етапі спортивного вдосконалення.
Після перерви всі учасники семінару прослухали актуальний для представників обох видів спорту доклад про методи та форми психологічної підготовки спортсменів та використання ментальних методів підготовки, який презентував науковий кореспондент Інституту психології ім.Г.С.Костюка Національної академії педагогічних наук України, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Олександр Фармагей. Гірськолижний напрямок продовжив Олег Машталір з дискусійною доповіддю стосовно особливостей тренувального процесу та участі у міжнародних змаганнях дітей та підлітків. Завершив семінар виступ судді міжнародної категорії і технічного делегата FIS Ігоря Сидорка про міжнародні правила проведення змагань з практичними прикладами та відеоматеріалами.
По закінченні лекційної частини державний тренер з гірськолижного спорту та сноубордингу Леонід Тікун видав присутнім тренерам відповідні сертифікати Мінсім’ямолодьспорту. А позитивні відгуки більшості учасників стали найкращою оцінкою роботи усіх осіб та організацій, що сприяли проведенню семінару.
ФЛСУ висловлює щиру вдячність:
- Міністерству у справах сім’ї, молоді та спорту
- НОК України
- Готельному комплексу «Club Visson»
А також нашим лекторам:
- професору кафедри біології людини НУФВСУ, к.б.н. Ірині Земцовій
- державному тренеру з гірськолижного спорту та сноубордингу Леоніду Тікуну
- судді міжнародної категорії, технічному делегату FIS Ігорю Сидорку
- директору “UXG”, заступнику голови технічного комітету ФЛСУ з гірськолижного спорту та сноубордингу з питань фрістайл-сноубордингу Вадиму Коровицькому
- старшому тренеру збірної команди України зі сноубордингу Яну Чернею
- старшому тренеру зі сноубордингу Центру олімпійської підготовки Закарпатської області Йосипу Пеняку
- старшому тренеру юнацької збірної команди України з гірськолижного спорту Олегу Машталіру
- старшому тренеру гірськолижного спортивного клубу «Київ» Тимофію Єршову
- старшому тренеру юніорської збірної команди України зі сноубордингу Ярославу Климентовському
- викладачу кафедри зимових видів спорту ЛДУФК, заступник голови технічного комітету ФЛСУ з гірськолижного спорту та сноубордингу з питань сноубордингу Ольга Зіньків
- науковому кореспонденту Інституту психології ім.Г.С.Костюка Національної академії педагогічних наук України, к.пс.н., ст..н.сп. Олександру Фармагею
- генеральному секретарю ФЛСУ Юлії Сипаренко
Окрема вдячність за організацію заходу:
- начальнику збірної команди зі сноубордингу Галині Хабіровій.
07.09.2010 :: ФЛСУ
tags: нові технології роботі тренера передача передового досвіду гірськолижному спорті сноубордингу