Згідно із рішенням Ради FIS по результатам засідання 5 червня у м.Любляна у міжнародному регламенті затверджено ряд змін, що стосуються проведення змагань з гірськолижного спорту.
Затверджено календарі Кубка світу жінок та чоловіків на 2012-2013 рр.
Внесено зміни до регламенту ліцензування атлетів для участі у змаганнях FIS, зокрема до правил та процедури оформлення зміни належності спортсмена до певної національної федерації. Так, національна лижна федерація може видавати ліцензію на участь у змаганнях FIS лише за умови подання атлетом копії дійсного паспорту, а також копії підписаної декларації атлета у затвердженій Радою FIS формі (український варіант тут). Декларації неповнолітніх атлетів мають бути підписані їх батьками або опікунами. FIS залишає за собою право мати доступ до цих документів за вимогою.
Заявки щодо зміні належності до національної федерації мають бути подані на розгляд Ради FIS навесні. Принципово зміна ліцензії буде погоджуватись лише за умови підтвердження атлетом особистого зв’язку з новою національною федерацією. До подачи заявки на зміну ліцензії спортсмен повинен мати громадянство та паспорт країни, за яку бажає виступати. Додатково він / вона має проживати на території цієї країни упродовж двох років на момент подання заявки. Як виняток, правило двох років не застосовується, якщо батьки, або один з них є громадянином нової країни. Окремо атлет має подати детальне обґрунтування власної заяви на зміну ліцензії, визначаючи причину та особисті обставини такого рішення.
Зміни у положенні про FIS-пункти включали наступне:
1. Статус травми оформлюється поданням заявки встановленої форми та медичної довідки (обидва документи дійсні упродовж одного року). Такий статус, що позволяє зберегти отримані FIS-пункти, зберігається якщо:
- між датою травми та першим стартом спортсмена пройшло не менше 8 місяців;
- спортсмен зберігає активний FIS-код;
- упродовж поточного сезону спортсмен не мав більше 5 стартів в одній дисципліні або 15 стартів в усіх дисциплінах.
2. Спортсмен має право також подати заявку на збереження отриманих FIS-пунктів, якщо він не має можливості брати участь у змаганнях через професійні (навчання, стажування тощо) або військові зобов’язання. Процедура оформлення здійснюється аналогічно.
Важливою зміною у правилах змагань з гірськолижного спорту стало введення обов’язкового використання різних трас для чоловіків та жінок у швідкісних дисциплінах на чемпіонатах світу і зимових Олімпійських іграх. З органцізаційно-технічних міркувань споруди на старті та фініші, а також короткі ділянки перетину трас можуть бути використані для спортсменів обох статей.
Для полегшення організації проведення змагань зі швидкісного спуску Радою FIS погоджено наступні вимоги щодо перепаду висот:
для змагань FIS зі швидкісного спуску у дві спроби - 350-450 м для обох статей;
для змагань ENL зі швидкісного спуску у дві спроби 300-400 м для обох статей. При цьому траса повинна мати гомологацію для швидкісного спуску зі вказаними позиціями для старту і фінішу га змаганнях ENL.
Правила проведення змагань зі швидкісного спуску відтепер стверджують: «Атлет повинен адаптувати швидкість і техніку проходження траси відповідно до власних технічних навичок та індивідуальної самооцінки на власну відповідальність».
На змаганнях зі швидкісного спуску, супер-гіганту та слалому-гіганту у місцях, де немає зовнішнього древка воріт, поворотне древко виступає як ворота.
В оновленому варіанті правил з гірськолижного спорту деталізовано принципи та визначення проведення паралельних і командних змагань, а також регламент змагань Кубка світу.
З наступного сезону положення про кваліфікаційні змагання у слаломі і слаломі-гіганті на чемпіонаті світу з гірськолижного спорту розповсюджується і на юніорську першість. На чемпіонаті світу серед юніорів кваліфікаційні змагання проводитимуть, якщо загальна кількість учасників перевищуватиме 140 атлетів у даній дисципліні.
Конкретизовано вікові групи на змаганнях FIS:
Діти І (K1) – U14
Діти ІІ (K2) - U16
Юніори 1 (Juniors I) - U18
Юніори 2 (Juniors II) U21
Допускаються до змагань FIS – Licensed
Зміни у положенні щодо змагального спорядження для атлетів-гірськолижників стосувались, насамперед, уточнення визначення захисту спини (виключено вимогу щодо фіксації захисту виключно ременем на поясі) та посилення вимог до захисних шоломів для змагань зі швидкісних дисциплін. Такі шоломи повинні мати специфічну позначку виробника “DH/SG» розміром мінімум 1 кв.см. на зовнішній поверхні шолому, яка підтверджує відповідність новим технічним вимогам.
Технічні параметри
Для змагань категорії MAS (Masters) параметри щодо ростовки лиж, визначені у відповідному Положенні, є рекомендованими. Лише для змагань із супер-гіганту мінімальна довжина лиж є обов’язковою.
Для жінок старше 55 років та чоловіків старше 65 років обмежень щодо довжини, ширини або радіусу лиж немає.
Відстань між підошвою черевика та п’яткою із всіма жорсткими і м’якими частинами має становити:
Жінки, чоловіки, діти І і діти 2 – максимум 43мм
Жінки і чоловіки MAS - максимум 45 мм (Рекомендовано!)
Для дітей до 11 років рекомендується застосовувати лижі і черевики орієнтуючись на відповідні параметри, визначені для категорій діти І і діти ІІ.
29.06.2011 :: ФЛСУ
tags: новини правилах змагань гірськолижного спорту