8-9 жовтня в Шостці проходили потрійні змагання з лижоролерів: Фінал Кубка України, відкрита першість Шосткинської міської Федерації лижного спорту та XVI Відкритий турнір пам’яті Ігоря Аркадійовича Бушмельова з біатлону. Загалом змагання, які завершують підготовку до нового зимового сезону, зібрали понад 150 учасників. Серед спортсменів – представники з Києва, Київської, Харківської, Львівської, Вінницької, Закарпатської, Хмельницької, Чернігівської, Сумської областей.
Змагання урочисто відкрили заступник міського голови Віктор Пустовіт, представник Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Микола Ястребов, віце-президент Міської федерації лижного спорту Шостки, організатор та суддя спортивних заходів Олена Красовська. Про перебіг потрійних стартів ФЛСУ і розпитала Олену Красовську.
- Розкажіть, як пройшли змагання? Така кількість спортивних заходів в один день – справа не проста
Уже 23-й раз ми проводимо ці змагання в Шостці. У цьому році випадала нагода поєднати три окремі старти на одній території та в один час – це фінал Кубка України з лижоролерів, відкрита першість Шосткинської міської Федерації лижного спорту з лижних гонок та Відкритий турнір пам’яті Ігоря Аркадійовича Бушмельова з біатлону. Хочу трохи розказати історію останнього з них. Заснував змагання заслужений тренер України Ігор Аркадійович Бушмельов щоб зрозуміти, хто все-таки кращі – лижники чи біатлоністи. Тоді змагання пройшли у форматі гонки зірок, тобто брали участь у них тільки відомі того часу гонщики й біатлоністи. На жаль, за життя Ігор Аркадійович провів тільки одне змагання – загинув в автокатастрофі. На змаганнях був присутній друг Ігоря Аркадійовича, який теж є одним із засновників цих спортивних стартів. Він і підмітив високий технічний та організаційний рівень заходу. Дослівно процитую: «Настільки змагання стали технічними та видовищними, що дивишся ніби по телевізору».
Гонки на лижоролерах і справді стали видовищними та захоплюючими. Рівень змагань задали такі спортсмени як Марина Анцибор, яка цього року стала переможницею FIS змагань із лижоролерів у Тисовці та Чернігові, Андрій Орлик, Костянтин Яременко, Дмитро Драгун, Денис Насико з біатлону. Дивитися було справді цікаво, відчувався дух суперництва. Тому підсумую, що з кожним роком лижні гонки в Україні прогресують.
- А щодо стану трас та технічного забезпечення?
Змагання проводилися на базі Сумського державного університету. Вони надають нам приміщення та змагальні дистанції. Однак це шоссе, а не спеціальна траса для гонок на лижоролерах. У найближчому майбутньому за сприяння депутата Молотка Ігоря Федоровича планується побудова лижоролерної траси на стадіоні «Зірка». Але поки гонка відбувається по шоссе, є необхідні підйоми та спуски, повороти. Не можна сказати, що траса в ідеальному стані, але в достатньо задовільному для проведення таких стартів.
- У складі національної збірної команди України з лижних гонок значна частина вихідців із Сумщини. Як Ви вважаєте, що сприяє такій хорошій тенденції?
Наступного року Шосткинському міські федерації лижного спорту буде вже 10 років, і всі ці роки ми працюємо над розвитком лижного спорту в Україні. Чому саме така кількість лижних гонщиків із Сумської області? Бо ми стараємося приваблювати навіть найменших дітей до участі в змаганнях. Кожного року в нас відбуваються виїзні тури, де маленькі спортсмени розвивають не тільки свої спортивні навички, але й вчаться швидко організовуватися, триматися разом, не губитися. Тобто участь у змаганнях для дітей виконує й дисциплінарну функцію. До того ж під час кожного такого виїзного туру вони показують свої вміння в різних дисциплінах, таких як класична, конькова гонки, спринт, естафета, що допомагає юним спортсменам розвиватися різнобічно.
- Тож змагання пройшли на високому рівні, переможці та призери отримали грошові призи, кубки та медалі. Хто профінансував організацію стартів та нагородження?
Міська федерація лижного спорту Шостки на чолі з президентом Олександром Анатолійовичем Івченком, Шосткинська міська адміністрація, фіналістів Кубка України – Федерація лижного спорту України. Загальний призовий фонд становив 10 тисяч гривень. Грошову винагороду отримали переможці та призери гонки по Гундерсену: за перше місце – 700 грн, друге – 500 грн, а третє – 300 грн. Також наприкінці змагань народний депутат Ігор Федорович Молоток нагороджував найкращих спортсменів по своєму регіону. Про те так було не завжди. До прикладу, були часи, коли змагання з біатлону тренери проводили за власні кошти. Оскільки лижні гонки на них фінансування не виділяли, тому всі організаційні питання та нагородження тренерський штаб брав на себе. Але цього року було інакше. Ми дуже вдячні, що представники біатлону від Міністерства підтримують наші змагання, проводять нагородження та надають технічне забезпечення. Ми своїм Шосткинським осередком нагородили спортсменів, які брали участь у та відкритій першості Шосткинської міської Федерації лижного спорту, а Федерація лижного спорту України провела нагородження переможців та призерів фіналу Кубка України з лижних гонок.
Федерація лижного спорту України вітає спортсменів та тренерський штаб лижних гонщиків із завершенням циклу змагань на лижоролерах та бажає успіхів у зимових НТЗ та спортивних стартах.
10.10.2018
tags: олена красовська гонки лижоролерах стають більш видовищними