Чемпіони Олімпійських ігор 2010 року в Ванкувері будуть святкувати свою перемогу з гаджетами на шиї. Монетний двір Канади вибрав постачальником металу для медалей компанію Teck Resources, яка спеціалізується на переробці так званого «електронного сміття». Вони добувають золото, срібло та інші дорогоцінні метали із катодних трубок, батареєк, мікросхем, клавіатур та викинутих гаджетів.
В рамках олімпійського замовлення Teck Resources доставить монетному двору 2,05 кг золота, а також 1950 кг срібла та 903 кг міді. При цьому метали із електронного сміття будуть складати 1,52% золота, 0,122% срібла та 1,11% міді.
Всього буде виготовлено більше тисячі медалей. Навіщо для цього потрібно три тони металу, а саме по 3 кг на медаль – не зовсім зрозуміло, цифри взяті з офіційного прес-релізу і навряд там припущена помилка. Скоріше всього, складний техпроцес.
Перелік унікальності медалей на цьому не закінчується. Справа в тому, що самі медалі не плоскі, а мають форму, вигнуту по незрозумілій формулі.
Згідно легенди, вигнута форма уособлює собою океанські хвилі, сугроби снігу та гористий ландшафт Ванкувера. В основу олімпійських медалей лягли мотиви образотворчого мистецтва корінних народів провінції Британська Колумбія, де розташована столиця Ігор-2010.
«Для медалей Олімпіади ми вибрали зображення косатки – символу нашого краю, - розповіла одна із авторів нагород Коррін Хант, яка сама є представницею корінного населення Канади». Косатка символізує величезну силу і в той же час – приналежність до суспільства, що, на думку розробників медалей, схоже зі спортсменами.
До речі, кожна медаль має унікальне гравірування. «Кожен спортсмен унікальний, і медаль, яку він отримає, не повинна бути схожа на інші», - говорить художник Омера Арбела та додає, що якщо зібрати всі медалі в мозаїку, то вийде загальний малюнок. Правда, який малюнок – секрет. Можливо, його покажуть 12 лютого на церемонії відкриття Ігор.
21.10.2009 :: ФЛСУ
tags: олімпійські медалі старих гаджетів