Результати українських спортсменів на чемпіонаті світу зі сноубордингу 2009
Перший в історії Азії чемпіонат світу зі сноубордингу завершився 24 січня у містечку Сангву корейської провінції Гангвон - відтепер визнаній Мецці сноубордингу у країні. Після церемонії відкриття, що відбулась 17 січня за участю численних посадовців, серед яких - губернатор провінції та міністр спорту Кореї, упродовж тижня атлети з 43 країн світу демонстрували майстерність у 9 змаганнях.
Україну на чемпіонаті світу представляли лідери національної збірної команди - Йосип Пеняк, Аннамарі Чундак (Закарпатська область) та Володимир Стіпахно (м.Київ). Враження нашої команди від заходу - лише позитивні. Чудова природа, досконала організація, сервіс найвищого рівня та симпатичні ведмедики-символи змагань без сумніву додавали ще більшого шарму до святкової атмосфери і без того дуже урочистої події. Проте, завдання перед українськими атлетами були надто серйозні. За регламентом міжнародного Олімпійського комітету та міжнародної федерації лижного спорту FIS однією з вимог до участі у зимових Олімпійських іграх 2010 року є участь спортсмена у чемпіонаті світу 2009 року. Але є й інше - значно складніше завдання -до 5 січня 2010 року кандидати на участь у Ванкувері повинні потрапити на змаганнях Кубка або чемпіонату світу до «тридцятки» кращих в олімпійській дисципліні - паралельному гіганті.
Власне, українці вже виборювали місця у «червоній групі» (так називається група з перших 30 у рейтингу), але до сих пір лише у паралельному слаломі. Так, Йосип Пеняк навіть зробив невеличку сенсацію у світовому спортивному колі, посівши 8 місце на етапі Кубка світу у Крайшбергу (Австрія). Уперше в історії вітчизняного сноубордингу про нашу країну заговорили у світі. Тому і летіли до Кореї дещо затамувавши подих - цей шанс пропускати було не можна.
Приїхали загодя - щоб декілька днів акліматизуватись та звикнути до нових трас. До речі, до підготовки трас організатори підійшли ґрунтовно - здавалось, снігоущільнюючі машини загладжували і трамбували схили з ранку до ночі, а може й ніччю теж. Тренуватись скооперувались із командами Болгарії, Казахстану та Росії. Окрім можливості тренування з фіксацією часу, це була нагода набратись досвіду від чемпіонів та призерів чемпіонатів та Кубків світу - росіянок Катерини Тугедешевої та Світлани Болдікової. Перші змагання - саме паралельний гігант. Напруження на межі - занедужала Аннамарі Чундак. Але дівчина настроюється і з 43-ої стартової позиції переміщується на 25ту сходинку у фінішному протоколі. При цьому у другій спробі часовий результат українки був у першій десятці. Бойовий запал зберіг і Йосип Пеняк: 25ий у першій спробі, спортсмен не став надто ризикувати у другій, прагнучи зберегти місце у «тридцятці», та опинився на 29-ій позиції у фінальному заліку. Та наступного дня - у паралельному слаломі - ризикнув за обидва. І був дискваліфікований. Проте Аннамарі (як її називають свої - Рія), попередній успіх немовби надав нових сил. Із 43-ім стартовим номером вона показала 24-й результат у першій спробі і 12-й час у другій, завдяки чому потрапила до 15ти кращих у фінішному протоколі. Отже, дві олімпійські ліцензії та 15 місце на чемпіонаті світу - з таким багажем команда України повернулась додому. Здається, завдання виконане на усі 100!
Сноубординг - наймолодший вид спорту з великої лижної сім'ї FIS. Якщо озирнутись на минуле олімпійське чотириріччя, коли Україна навіть не мала надії отримати олімпійські квитки у сноубордингу, сьогодні наші спортсмени не лише піднялись вище, але й вийшли на світовий рівень і вже наближаються до світової еліти. Цей цілком заслужений успіх служитиме добрим взірцем для великої кількості талановитої молоді, що сьогодні захоплюється таким чудовим видом спорту.
02.02.2009 :: ФЛСУ
tags: чемпіонат світу сноубордингу 2009 постфактум