У рамках Міжнародного лижного Конгресу з 6 по 11 червня 2016 року відбулось регулярне засідання Ради FIS, де були прийняті рішення з питань поточної діяльності FIS, а саме:
З урахуванням пропозицій відповідних технічних комітетів було затверджено оновлені календарі змагань Кубка світу з 2016\2017 рр. по 2019\2020 рр., а також розглянути проекті та пропозиції щодо планів на наступні сезони. Календарі змагань Кубка світу доступні на веб-сайті FIS.
За поданням технічних комітетів внесено серію змін та доповнень до правил та регламентів змагань, які включають:
Лижні гонки:
У лижних гонках зменшено національні квоти на участь у змаганнях Кубка світу (з 22 до 15) та Тур-де-Скі (максимальна квота – 10 спортсменів).
Також з метою збереження змагань з класичним стилем Журі може заборонити використання окремих технік пересування на визначених ділянках траси.
Стрибки на лижах з трампліну:
Знайомий у світі літаючих лижників бренд лиж Fluege.de став носити назву Verifox.
У програму чемпіонату світу серед юніорів включено командні жіночі змагання зі стрибків на лижах з трампліну.
У змагальній програмі з лижного двоборства оформлено статус юнацьких змагань під назвою FIS Youth Cup.
Нововведення у гірськолижному спорті відзначились творчістю:
Для більшої зацікавленості глядачів змінено порядок старту для змагань з швидкісного спуску та супер-гіганту наступним чином:
- Спортсмени, що мають 1-10 позиції у рейтингу Кубка світу обирають нагрудні стартові номери від 1 до 19 (непарні числа)
- Спортсмени, що посідають з11 по 20 позиції у рейтингу Кубка світу обирають нагрудні стартові номери від 2 до 20 (парні числа)
- Спортсмени, що посідають з 21 по 30 позиції у рейтингу Кубка світу отримують номери від 21 до 30 жеребкуванням.
Друге рішення стосувалось змагального спорядження. Враховуючи те, що рівень травм атлетів сильної статі на трасах Кубка світу не знижується, з початку сезону 2017-2018 рр. на всіх змаганнях міжнародного календаря FIS для чоловіків обов’язкове використання лиж для слалому-гіганту з такими параметрами:
Мінімальна довжина – 193 см. (дозволяється допущення – 5 см виключно на змаганнях FIS)
Мінімальний радіус повороту – 30 м
Максимальна ширина лижі у зоні кріплення - <65 мм.
Максимальна ширина лижі у зоні носка <103 мм.
Цікаві зрушення відбулись у фрістайлі та сноубордингу. Продовжуючи політику кооперації між цими видами спорту Рада FIS затвердила пропозицію робочої групи під керівництвом члена Ради Діна Госпера щодо реорганізації існуючої структури комітетів у цих видах спорту. Так, пропонується створити єдиний комітет з фрістайлу та сноубордингу, метою якого буде загальне керівництво обох видів спорту. У структурі комітету виокремлюються 4 підкомітети, які об’єднуватимуть експертів у кожній окремій дисципліні:
- Підкомітет Парк&Пайп (хафпайп, біг-ейр, слоупстайл) – сноубординг та фрістайл.
- Підкомітет з кросу (сноубордкрос та скікрос) - сноубординг та фрістайл.
- Підкомітет з могулу та акробатики – фрістайл.
- Підкомітет з альпійських дисциплін сноубордингу.
Головою об’єднаного Комітету призначено Діна Госпера. Власне склад головного Комітету та підкомітетів буде затверджено на осінньому засіданні Ради FIS за пропозиціями національних федерацій.
У секції антидопінгових питань на всіх змаганнях FIS заборонено використання кисневих балонів, гіпоксичних та кріогенних камер або подібного медичного обладнання.
Стосовно звинувачень у лабораторних маніпуляціях з допінг-пробами під час зимових Олімпійських ігор 2014 р. FIS повністю співпрацює з відповідною комісією WADA і нараз очікує на результати розслідування для визначення необхідності подальший дій у цьому напрямку.
Для подальшого вивчення проблеми та запобігання травматизму у лижному спорті Рада FIS затвердила введення спеціальної бази даних із реєстрацією травм на усіх змаганнях FIS, як частини діючої програми Injury Surveillance System.
12.06.2016 :: ФЛСУ