Наприкінці минулого тижня у місті Івано-Франківськ пройшов семінар для суддів зі сноубордингу. Цей захід, що відбувся завдяки підтримки Національного олімпійського комітету України, став першим окремо організованим семінаром для представників суддівського корпусу у цьому олімпійському виді лижного спорту.
Місце проведення було обрано не випадково: Івано-Франківськ не лише має зручне розташування для подорожуючих з інших областей України. Надзвичайна гостинність та бездоганна організаційна допомога з боку представників Івано-Франківської обласної державної адміністрації створили енергійну і робочу атмосферу вже на початку заходу.
У суддівському семінарі взяли представники Львівської, Київської, Тернопільської областей, м.Києва та, звичайно, Івано-Франківщини. Її здебільшого представляли співробітники лижної школи "Буковель", яка сьогодні навчає дітей, як у паралельних дисциплінах сноубордингу, так і ще новому для нашої країни виді програми – слоупстайлі.
Роботу семінару привітальним словом розпочав заступник начальника управління молоді та спорту Івано-Франківської ОДА Мирослав Карабін.
Основним лектором виступила заступник голови технічного комітету ФЛСУ зі сноубордингу і суддя національної категорії, кандидат у технічні делегати FIS, викладач Львівського державного університету фізичної культури і, насамперед, практикуючий тренер Ольга Зіньків.
Упродовж теоретичної частини були обговорені технічні характеристики та вимоги до будівництва трас у паралельних дисциплінах (паралельний слалом, паралельний слалом-гігант); особливості суддівства (рейтингові змагання, Кубок Європи, Кубок світу) та форматів змагань різного рівня. Проаналізовано практичні ситуації, які виникали на таких змаганнях на основі попереднього досвіду різних країн світу. Особливу увагу було акцентовано на важливості роботи суддів, їх функціях та обов'язках, а також забезпеченні їх роботи з боку організаторів змагань, якими виступали багато хто з присутніх учасників семінару.
У практичній частині судді розбирали мудрощі обчислення результатів та формування протоколів у різних форматах змагань зі сноубордингу.
Наступного дня темою теоретичної частини виступили особливості організації та суддівства змагань з бордекросу. Після жвавої дискусії та перерви учасники розпочали здачу письмового екзамену для отримання суддівської категорії з сноубордингу (паралельні дисципліни та сноубордкрос).
По закінченні екзамену генеральний секретар ФЛСУ Юлія Сипаренко підвела підсумки семінару та відзначила учасників відповідними дипломами.Окремо суддівська команда поздоровила іменинницю Олену Рихливіську з днем народження
Федерація лижного спорту України щиро дякує всім, хто брав участь у підготовці і проведенні, та особисту участь у семінарі. Дуже приємно, що в його процесі відбувся інтенсивний діалог між учасниками з приводу різних аспектів суддівства та його організації на змаганнях зі сноубордингу. І ще приємніше те, що всі учасники відправились додому з прагненням втілити результати у життя українського сноубордингу.
16.12.2013 :: ФЛСУ
tags: семінар суддів сноубордингу відбувся івано-франківську