На початку грудня в Італії, Val Gardena, українські гірськолижники відкрили новий змагальний сезон 2018-2019. Тоді спортсмен національної збірної команди України Іван Ковбаснюк показав 77 результат у швидкісному спуску, 66 та 92 результати в супер гіганті. Крім Івана, українську команду представили й молоді спортсмени, для яких ці старти радше стали корисним досвідом, ніж спортивним здобутком. Тож, про перебіг перших у цьому сезоні змагань, перешкоди, які довелося долали спортсменам під час навчально-тренувальних зборів, та майбутні старти розповів старший тренер збірної команди з гірськолижного спорту Тимофій Єршов.
- Тимофію, як проходили перші змагання команди в цьому сезоні та чому деякі дисципліни було скасовано?
Організатори скоротили програму змагань (у дисципліні слалом, яка була запланована на 5-6 грудня) у зв'язку з недостатнім сніговим покриттям на трасі, де планували проводити слалом. Також скасували один жіночий супер гігант. Ці змагання традиційно були тільки для чоловіків, проте в цьому сезоні додали жінок, загалом участь у них взяли 94 спортсменки. Провести дві окремі гонки в один день не вдалося, оскільки загальна кількість учасників була доволі великою – близько 250: під час старту другої гонки у чоловіків сонце вже ховалося за вершини гір, що створювало для спортсменів погану видимість покриття на трасі. Це і стало причиною скасування жіночого старту, адже безпека учасників у швидкісних дисциплінах є пріоритетною.
- Яку мету ви разом із спортсменом збірної Іваном Ковбаснюком та молодими атлетами ставили на ці змагання?
Для Івана Ковбаснюка ці змагання важливі перш за все не результатом, а перевіркою його техніко-тактичної готовності, внутрішніх відчуттів під час ковзання, роботою на прямих ділянках траси, проходженням віражів і т. д. Оцінка його техніко-тактичної підготовки задовільна.
Молоді спортсмени – Назар Петрук, Олег Пастушенко, Катерина Пирожко – поки дебютують у швидкісних дисциплінах, і для них завдання максимально прості: ознайомитися з основними техніко-тактичними прийомами для подальшого вдосконалення. Результат (участь в гонках) поки використовуємо для порівняльного аналізу в тренувальних цілях молодих спортсменів.
- Яким чином на результати спортсменів впливає їхня підготовка та технічна база?
Загалом у цьому сезоні підготовка у швидкісних дисциплінах була виконана всього на 30-40% від запланованого обсягу. Є дві основні причини: дуже мізерне фінансування і несприятливі погодні умови, які не дозволили спортивним курортам, де планувалася підготовка, забезпечити багатьом командам тренувальний процес зі швидкісного спуску та супер гіганту. Так, наприклад, у Каунерталі через шквальний вітер рухнули вісім опор двох підйомників, які забезпечують з’єднання спортсменів із потрібними тренувальним трасами. Через брак коштів улітку не відбувся виїзд на тренувальний збір зі швидкісних дисциплін у Норвегію.
Одна із найважливіших причин таких результатів – лижі. Івану вже дуже скоро необхідно стартувати в етапі Кубка світу, а лижі на цей сезон наш спортсмен так і не отримав, хоча питання це піднімали неодноразово! Чий це прокол? Винним, як зазвичай у нас буває, зроблять тренера і самого спортсмена. Зараз Іван змушений стартувати на лижах минулих сезонів, які вже виробилися й вимагають термінової заміни. Ще раз акцентую на цьому увагу! (Інформація не тільки для наших уболівальників і підписників, а й для функціонерів).
Швидкі лижі – це 30-40% успіху на шляху до хорошого результату. Інакше рубіж у програші (4-5 секунд до лідерів) нам не подолати.
Дякуємо Тимофію за відвертий коментар та бажаємо успіхів у етапі Кубка світу, що розпочнеться вже завтра. Хай щастить!
11.12.2018
tags: тимофій єршов нові лижі сезон іван ковбаснюк отримав