Основна мета семінару – підвищити рівень професійної підготовки тренерського штабу та суддівського корпусу для успішного проведення міжнародних та національних змагань із лижних гонок. Тренери та судді із лижних гонок підбили підсумки організації та проведення змагань сезону 2017-2018 років, обговорили зміни в правилах та доповненнях в міжнародних змаганнях, а також проаналізували роботу суддівського корпусу в минулому сезоні. Крім методичного блоку, значну частину навчально-спортивного заходу зайняли практичні заняття на сучасних тренажерах, які розвивають силові якості лижника-гонщика з урахуванням біохімічних показників, пульсу та особливостей роботи серця.
Член технічного комітету FIS з лижних гонок, а також керівник семінару Андрій Нестеренко так прокоментував роботу заходу:
Розкажіть про практичну роботу на семінарі. Чи вдалося протестувати силові якості на сучасному обладнанні?
Ми проводили семінар на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру, а там великі можливості показати не тільки теоретичні аспекти підготовки, а також висвітлити, як це реалізовується на практиці. Зокрема реалізацію елементів функціональної діагностики ми показали приклад ступінчатого тесту на біговому тредбані із забором пунктату та вимірюванням ЧСС; зобразили, як будуються криві, змінюються показники в динаміці, тобто як індивідуалізувати тренувальний процес під кожного спортсмена, визначати пороги анаеробного обміну, а потім це порахувати на моніторах серцевого ритму. Значною перевагою є те, що ми не просто начитали матеріал, а окремо показали можливості тестування різних показників силової підготовки – максимальні анаеробні показники та силова витривалість на тренажері Concept 2. Тобто, можна поєднати теорію з практикою.
Які теоретичні питанні було обговорено на семінарі? Можливо, підбито підсумки змагань сезону 2017-2018 років?
Так. Ми провели круглий стіл за підсумками змагань минулого сезону, зокрема Олімпійських та Паралімпійських ігор: як проходила підготовка до змагань, методи подолання часової та висотної акліматизації в далеких країнах. Тобто, перших два дні – методичний блок, вже потім – тренерсько-суддівський. Були обговорені позитивні та негативні сторони підготовки команди до змагань, проаналізовані їхні результати та помилки. Опісля ми провели призначення суддівського корпусу на наступний сезон – із доповідями та презентаціями виступили головний суддя змагань Равіль Садрієв та головний секретар змагань Володимир Хруслов, потім я особисто доповів про підсумки конгресу в Греції, новини FIS, зміни в правилах, програмах змагань. Потім визначилися із заявочною кампанією на наступний рік, тобто змаганнями, їхніми форматами та формами проведення.
Які нововведення, що було оприлюднено на конгресі в Греції, ви можете назвати?
FIS намагається зробити більш прозорим та зрозумілим нарахування квот командам на Олімпійські ігри. Ключовий момент – квоти країнам нарахуються у повному об’ємі за рік до початку Олімпіади. Ми будемо приблизно знати композицію команд, скільки чоловіків та жінок у складі, вже за рік до Олімпійських ігор. Тобто, якщо говорити про Олімпіаду 2022, то квоти будуть нараховані вже за підсумками сезону 2020-2021. На підсумок формування квот вплине Чемпіонат світу 2021, який пройде в Оберстдорфі, Німеччина, Чемпіонат світу серед юніорів, етапи Кубка світу. Донарахування квот відбудеться за два тижні до початку Олімпіади, тобто коли якісь країни відмовляться від участі.
Які міжнародні змагання з лижних гонок пройдуть на території України під час сезону 2018-2019?
Перший страт із лижоролерів буде в Тисовці, 24-26 серпня, а другий у Чернігові – 20-21 вересня. Планується також проведення міжнародних змагань на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в період 19-23 грудня та наприкінці січня в Тисовці.
Західний реабілітаційно-спортивний центр безкоштовно надав тренажерний зал та приміщення для засідань. ФЛСУ та представники лижних гонок вдячі керівництву НКСІУ за співпрацю та розуміння.
05.06.2018
tags: сянках пройшов національний семінар тренерів суддів лижних гонок