9 грудня на сайті Міжнародної федерації було оприлюднено списки спортсменів, які вже за місяць у Лозанні, Швейцарія, візьмуть участь у юнацьких зимових Олімпійських іграх 2020. Як було відомо раніше, українські гірськолижники отримали дві квоти – одну чоловічу та одну жіночу. Тож, згідно з фінальним листом кваліфікації FIS «YOG FIS points list» та критеріями відбору НОК на участь у ЮЗОІ відбір пройшли Тарас Філяк і Катерина Шепіленко. Вітаємо! Про кожного із претендентів, а також шлях Тараса і Катерини до позитивних результатів відбору розповіла старший тренер збірної команди України з гірськолижного спорту Юлія Шепіленко.
«Кваліфікаційний період тривав з 01 липня 2018 року по 8 грудня 2019 року, тобто півтора роки. Останні два тижні спортсменам довелося взагалі важко. Зважаючи на щільний графік стартів (за підрахунками в Каті за 25 днів відбулося 22 старти), а також у гонитві за результатом, найбільше навантаження серед претендентів на участь у ЮЗОІ лягло на Катерину Шепіленко та Тараса Філяка. Тому не дивно, що в останні дні кваліфікації вони трохи втратили позиції, адже дійсно – змучені й виснажені, як фізично так і морально. Така кількість стартів навіть шкодить. Для прикладу, Міжнародна федерація рекомендує для спортсменів-юніорів перших двох років FIS віку не більше 25 стартів за весь сезон.
Усі наші спортсмени – превеликі молодці! Філяк і Шепіленко були в Чилі – і це круто! Інші мали можливість і пройшли серйозну підготовку на льодовиках Європи, завдяки активній участі ДУ ДЦОПа, до речі. І ми дуже вдячні їм за сприяння й допомогу у підготовці. На мою тренерську думку, було б краще, якби усі спортсмени проходили підготовку разом, в одній команді. Будемо над цим працювати.
Однак, під час підготовки були й прикрі моменти. Скажу, що протягом усього періоду підготовки нас переслідували серйозні проблеми. Спочатку травмувався Олег Пастушенко, потім старший тренер збірної команди Тимофій Єршов. Несподівану травму отримала Катя Пирожко, у побутових умовах, а не на лижах. Інколи здавалося, що нас переслідують невдачі. Але ми впоралися!»
А тепер – про кожного із спортсменів
Тарас Філяк. Він на 100% впорався із поставленими перед ним завданнями! У всіх видах програмиТарас лідирує за показниками FIS поінтів. Тобто, він стабільно #1. І, до речі, найкращі набрані FIS поінти за один старт теж у нього – 96.99 у слаломі в Борміо. У швидкісних дисциплінах, на мою пам’ять, ніхто з українських спортсменів не розпочинав свою історію «спусковика» із пунктів, менших за 110.
Катя Шепіленко. Мені дуже складно коментувати результати Каті, але протягом останніх півроку я точно не розглядаю її як доньку. По факту вона впоралась із завданням відсотків на 70. Акцент у підготовці був на швидкісні дисципліни, як результат – суттєво постраждав слалом. Загалом у нашому рейтингу вона здобула кращі позиції у супер-гіганті та гіганті.
Марійчин Максим. Беззаперечно – молодець! Як на перший рік у FIS він досить непогано розпочав свій шлях. Його рівень здобутих FIS пункті досить високий! Але об’єктивно, наразі це другий рейтинг у відборі.
Катя Пирожко. Те, що сталось із нею, якась прикра і безглузда гра долі. Коли ми дізналися про інцидент, Катя Шепіленко проплакала весь вечір. Ми всі розуміли, що фактично Пирожко була безперечним лідером у відборі й мала досить реальні шанси пройти відбір у цьому статусі.
Аня Стойкова. Очевидно, Аня покращила ситуацію із слаломом, тому підтвердженням є здобуті пункти у цій дисципліні та старт слалому у Зольді. Успіхів у подальшій роботі!
Максим Демченко. Цей кандидат з’явився у складі команди на заміну травмованого Олега Пастушенка. Він долучився до підготовки в середині циклу, тому значно відстав від усіх спортсменів. Але, саме Макс розпочав змагальний період найстабільніше! Він відпрацював серію 100% фінішів і стабільно заробив свої перші пункти у всіх трьох видах програми. А це – вже результат.
Даша Гуля. Спортсменка продемонструвала показники у слаломі, зважаючи на перший рік виступів у ФІС категорії. Гігант і супер-гігант наразі виглядає суперечливо.
Софія Вишняк. Можна зазначити, що її перші старти у гіганті виглядають досить непогано. Фактично, завдячуючи всього двом фінішам у цій дисципліні, вона показала достатньо конкурентно спроможні пункти.
ФЛСУ дякує Юлії Шепіленко за змістовний коментар та бажає українським гірськолижникам-юніорам достойних виступів на Юлімпіаді!
11.12.2019
tags: юлія шепіленко складнощі подолали менш місяць лозанна