Із 8 по 11 серпня в Мадоні, Латвія, проходив Чемпіонат світу з лижоролерів серед дорослих та юніорів. Узяли участь у визначному спортивному заході й українські лижні гонщики. У попередній статті результати Чемпіонату світу прокоментувала старший тренер національної збірної команди України з лижних гонок Лада Нестеренко, наразі - погляд зсередини очима спортсменів команди: Валентини Камінської, Юлії Кроль та Олексія Красовського.
- завершився Чемпіонат світу з лижоролерів. Він був для мене дуже емоційним. Налаштовувалася на боротьбу за медалі (найбільше в спринтерських гонках). Але мої великі плани, на жаль, не змогла реалізувати.
Загалом, мені все сподобалося, тому що в Мадоні була багато разів як влітку, так і взимку. Там я вже дуже відома спортсменка (сміється). Не раз вдавалося вигравати медалі літніх етапів Кубка світу і змагань FIS взимку. Тому зараз бігти Чемпіонат світу з лижоролерів в Мадоні мені було дуже цікаво і приємно.
Але найголовнішою несподіванкою і одночасно неприємністю для мене стало рішення організаторів провести конькові масстарти і спринтерські естафети для жінок та юніорок на дуже тугих (повільних) колесах. Це було пов'язано з тим, що міська гонка з загального старту включала в себе один спуск з непростим поворотом, і організатори просто побоялися за дівчат. Юніори та чоловіки бігли на колесах більш жорстких і швидких.
Гонка з масовим стартом по місту перетворилася на справжнє випробування як для юніорок, так і для жінок (всі бігли однакову дистанцію - 5 кіл по 3,3 км). Тендітні юніорки бігли 5 кіл на повільних колесах, а богатирі-чоловіки всього на коло більше - на швидких колесах! Це рішення організаторів мене також дуже здивувало.
У заключний день було прикро за наших дівчат-юніорок Дашу Рубльова і Дарину Ковальову. Прикра помилка - передчасний перетин лінії старту під час передачі естафети принесла дівчатам 15 штрафних секунд і позбавила їх бронзових медалей! Це було шоком для всієї збірної. Наша чоловіча команда у складі Олексія Красовського і Руслана Переходи, які в красивій боротьбі боролися за медалі, зробили ту ж помилку і аналогічно були покарані 15-секундним штрафом. Шкода, що така сильна боротьба в результаті не принесла медалей нашій збірній.
Зараз ми повернулися в Отепя, де продовжимо навчально-тренувальний збір. Хочу сказати величезне спасибі всім, хто підтримував і допомагав: тренерам, керівництву, моїм близьким людям і друзям! Обов'язково зроблю роботу над помилками і постараюся порадувати хорошими результатами в майбутньому!
- усе сподобалося, стан був не поганий, але могло бути й краще. У класиці трошки не вистачило до потрапляння в квіткову церемонію. Під час нашої гонки був дощ, і це додало труднощів. Сподобалося, що вдалося додати на останньому колі, коли мене наздогнали переможець і призер гонки. Прикро, що не зміг поборотися до кінця з лідерами в масстарті, зламався інвентар - наїхав на штир. Довелося близько півкола їхати з однією палицею, поки не дали запасну, і то спершу дали не на ту руку, і незабаром довелося знову міняти її. Контакт з групою було втрачено, намагався наздогнати пелотон, але одному це практично неможливо. В кінці останнього кола наздогнав групу, яка теж відстала від лідерів, і в фінішній гонці мені на цей раз зламали палицю. Добре вдалася спринтерська естафета з Русланом Переходою.
Боролися за медалі, не вистачило досвіду і тренувань в такому вигляді програми. Те, що я стартую в естафеті, мені повідомили вранці, усього за декілька хвилин до старту, повинен був бігти Діма Драгун. Шкода, що тренери не завжди дослухаються до думки спортсменів.
- скажу небагато, оскільки бігла всього лише одну гонку, проблеми з сухожиллям на нозі. У цьому році жінкам і юніоркам дали колеса, які їдуть набагато повільніше, ніж ті, які дали чоловікам, і тому було важко бігти. Але все бігли в рівних умовах. Взагалі все було круто, я люблю це місце і там було дуже атмосферно. Приємно повертатися в Мадону знову й знову.
15.08.2019
tags: валентина камінська юлія кроль олексій красовський фоторепортаж чемпіонату світу лижоролерів