У суботу, 11 червня 2016 року у м.Канкун (Мексика) завершився 50 –ий Міжнародний Лижний Конгрес. Цей ювілейний захід зібрав більше 900 учасників світової лижної спільноти включаючи делегатів Конгресу, представників національних лижних федерацій, Організаційних комітетів, лижної індустрії, партнерів Міжнародної лижної федерації FIS та ЗМІ, які взяли участь у більше 100 офіційних засідань.
Засідання Генеральної Асамблеї – власне Конгрес FIS – відбулось 10 червня 2016 року у м.Канкун, де були затверджені наступні важливі рішення:
Обрання членів Ради FIS на 2016-2018 рр. За результатами голосування у складі цього керівного органу FIS на наступний дворічний термін увійшов лише один новий член– президент лижної федерації Південної Кореї Шін Донг-Бін, який також є головою Організаційного комітету зимових Олімпійських ігор 2018 року у м.Пхенчхан. Таким чином, склад Ради FIS на 2016-2018 рр. включає таких осіб (в алфавітному порядку):
Ар’єс Матс (Швеція) – 114 голосів
Бокарев Андрій (Росія) – 102 голоси
Віон Мішель (Франція) – 115 голосів
Госпер Дін (Австралія) – 115 голосів
Косьянчич Янец (Словенія) – 117 голосів
Кумпост Роман (Чехія) – 82 голоси
Мурасато Акі (Японія) – 118 голосів
Пейн Декстер (США) – 115 голосів
Рода Флавіо (Італія) – 118 голосів
Рольдан Едуардо (Іспанія) – 107 голосів
Шрекснадель Петер (Австрія) – 115 голосів
Сееберг Сверре (Норвегія) – 117 голосів
Сміт Патрік (Канада) – 117 голосів
Уусітало Марті (Фінляндія) – 112 голосів
Хорманн Альфонс (Німеччина) – 118 голосів
Шін Донг-Бін (Південна Корея) – 86 голосів
Лінделл-Вікарбі Джессіка – представник Комісії Атлетів
Одностайним рішенням Конгресу було внесено зміни до Статуту FIS щодо включення представника Комісії атлетів FIS до складу Ради FIS з правом голосу. За рішенням Комісії Атлетів FIS на період 2016-2018 рр. до складу Ради FIS увійшла Джессіка Лінделл-Вікарбі, відома шведська гірськолижниця, кандидатуру якої було одностайно прийнято Конгресом.
Почесним членом FIS став попередній представник Південної Кореї у складі Ради FIS Санг Вон Лі, який залишив цю посаду після 16 років роботи.
Конгрес FIS погодив включення до складу визнаних національних лижних федерацій 6 організацій, які виконали критерії членства у FIS, а саме – Афганістан, Косово, Королівство Тонга, Уганда, Нігерія та Еквадор в якості асоційованих членів FIS.
Також одностайно було задовільнено подання Лижної федерації Мексики та Лижної Асоціації Гонг-Конг щодо отримання статусу повного члена FIS.
Під час роботи Конгрес погодив ряд пропозицій, що були внесені національними лижними асоціаціями або Радою FIS, а саме:
Прийняття Правил FIS щодо запобігання маніпуляції на спортивних змаганнях (подання Ради FIS): затверджені у 2013 році Правила щодо запобігання корупції та тоталізаторства спільно з Юридичним Комітетом FIS були доповнені відповідно до положень оновленого Коду Олімпійського Руху і, послідовно, отримали нову назву.
За пропозицією Національної федерації Великобританії Конгрес FIS погодив включення до Статуту FIS, у рамках цілей її діяльності, положення щодо мотивування національних лижних федерацій щодо розвитку політики стосовно забезпечення охорони та благополуччя дітей та молоді.
Федерація зимових видів спорту Бразилії запропонувала розробити стратегію та бізнес-план розвитку лижного спорту на майбутнє для забезпечення стабільності діяльності спортивних організацій в умовах тих викликів, які ставлять перед сніжними видами спорту та FIS ера нових технологій та зміни моделей поведінки споживачів.
З метою якісного забезпечення найвищого рівня проведення змагань нордичного чемпіонату світу серед юніорів, що обіймає такі види спорту, як лижні гонки, стрибки на лижах з трампліну та лижне двоборство, Конгрес затвердив пропозицію федерацій лижного спорту Чехії та Норвегії. Відтепер майбутні організатори змагань нордичного чемпіонату світу мають прийняти аналогічні змагання юніорського рівня у період 1-2 років до чи після самого чемпіонату світу.
Серед питань статутної діяльності Міжнародної лижної федерації Конгресом FIS затверджено рахунки та звіти аудиторів за попередній фінансовий період 2014-2015рр., а також бюджет на 2016-2017 рр.
Делегатам Конгресу також було презентовано проект нової системи допомоги FIS національним лижним асоціаціям, яка враховує різні аспекти діяльності, як розвиток різних лижних дисциплін на національному рівні, представництво на чемпіонатах світу та проведення міжнародних змагань на території країни.
У фінальній частині тривалого робочого дня учасники Конгресу привітали переможців та фіналістів Конкурсу FIS SnowKidz 2016, які, за рішенням незалежного Журі, розподілили такі місця:
1. Фінляндія – Snow Moves!
2. Швеція – Everyone on Snow
3. США – National Winter Sports Education Foundation
4. Франція – Le Ski a Fond
5. Бельгія - Kids on Snow Tour
6. Португалія – Ski 4 All
7. Нідерланди – Wintersports FUNdays
8. Іспанія – Bring Children to the Snow Spain
12.06.2016 :: ФЛСУ
tags: рішення 50-го конгресу міжнародної лижної федерації