Зміни до Правил
Правила ICR - липень 2012 версія від 25.07.2012 (в тому числі розмічено зміни та уточнення до Правил випуску- Кейп Таун 2008), підтверджено на осінніх засіданнях 2012 року.
203.3. Спортсмен може отримати ліцензію FIS для участі у змаганнях FIS довівши своє громадянство і отже право шляхом подачі копії свого паспорта і лише за умови підписання спортсменом Декларації спортсмена у формі, затвердженій Радою FIS та повернення її НЛФ. Усі формуляри неповнолітніх спортсменів мають бути завірені їх законними опікунами. Копії паспорта і підписана Декларація спортсмена повинні бути надані до FIS за запитом.
203.4 Протягом ліцензійного року FIS спортсмен має право приймати участь у міжнародних змаганнях FIS тільки по ліцензії, виданій тільки однією НЛФ.
203.5 Заявка на зміну реєстрації ліцензії FIS
Всі заявки на зміну реєстрації ліцензії від одного члена НЛФ підлягає розгляду Радою FIS на його засіданнях у весняний період. В принципі, заява про зміну реєстрації ліцензії не будуть видаватися, якщо спортсмен має свій особистий зв'язок з новою НЛФ.
До подачі заяви на зміну реєстрації ліцензії спортсмен повинен бути громадянином країни, від НЛФ якої він отримав ліцензію, та підтвердити це дійсним паспортом.
Додатково, спортсмен повинен юридично та фактично проживати у новій країні щонайменше два роки до моменту подання заяви щодо реєстрації в іншій країні \ НЛВ. Виключення: спортсмен народжений на території цієї країни або його мати чи батько є її громадянами. Крім того, спортсмен зобов'язаний представити докладне пояснення із заявою про його особисті обставини і причини для запиту на зміну ліцензії .
203.5.1 Якщо спортсмен вже брав участь в FIS Календарі змагань
НЛФ, він повинен мати письмову згоду на звільнення від колишньої НЛФ на додаток до громадянства, паспорту і цензу осілості в арт. 203,5 нова НЛФ може подати заявку до FIS для зміни реєстрації.
Якщо такої письмової згоди не надано, спортсмен не може брати участь в будь-якому змаганні календаря FIS протягом дванадцяти місяців з кінця минулого сезону, в якому він брав участь в його нинішній НЛФ, йому не може бути видана ліцензія на участь в FIS змаганнях до нової НЛФ.
Ці правила також дійсні, якщо спортсмен має більше одного громадянства, і хотів би змінити ліцензію НЛФ.
203.5.2 FIS Рада залишає за собою право на свій розсуд, надавати або відмовитися від грантів, зміна ліцензії, незважаючи на виконання вищезазначених умов, коли вона вважатиме що це суперечить з нормою правил і в інтересах FIS (Наприклад, відмовитися від видачі ліцензії, якщо член НЛФ намагається "імпортувати" спортсмена).
203.5.3 У разі, якщо учасник не відповідає всім критеріям, подати заявку на зміну НЛФ реєстрації ліцензії, Відповідальність повинна бути на за спортсменом продемонструвати в письмовій формі відповідно до вимог FIS, що за таких виняткових обставин і в інтересах FIS надати зміни.
203.5.4 При зміні НЛФ кожен спортсмен автоматично втрачає попередні FIS-пункти. У виправданих випадках FIS Рада може дозволити виключення.
203.5.5 У випадку, якщо який-небудь з документів, на заяву про зміну реєстрації ліцензії, представлений НЛФ (лист про звільнення від колишнього НЛФ, паспорт, документи місця проживання) виявляються помилковими. FIS Рада може виставити санкцію спортсмену і його новій НЛФ.
205 Обов’язки і права учасників змагань
205.1 Учасники змагань зобов’язані ознайомитись з відповідними правилами FIS та повинні виконувати додаткові вказівки Журі. Спортмени повинні дотримуватись правила FIS.
205.2 Учасникам змагань забороняється приймати участь у змаганнях, знаходячись під впливом допінгу.
205,3 Як йдеться в Декларації Спортсмена, вони мають право інформувати журі з міркувань безпеки при тренуваннях і змаганнях . Більш детальна інформація наведена у відповідних ФІС Правилах змагань.
208 Експлуатація електронних медіа прав
208.1 Загальні принципи
208.1.1 Зимові Олімпійські Ігри і Чемпіонати світу FIS
Всі права ЗМІ на Зимові Олімпійські Ігри та Чемпіонати світу FIS належать МОК і ФІС відповідно, і можуть відокремити контракти.
208.1.2 Права, що належать членам НЛФ
Кожна НЛФ, яка організовує змагання у своїй країні, які включені до щорічного календаря FIS, має право в якості власника електронного засобу масової інформації права укладати договори з продажу електронних засобів масової інформації на ці змагання. У випадках, коли НЛФ організовує змагання за межами своєї країни, ці правила також застосовуються з урахуванням двосторонньої угоди з НЛФ і країни, де проходять змагання.
208.1.3 Заохочення
Контракти повинні бути підготовлені у співпраці з FIS з метою надання широкого заохочення і впливу лижного спорту та сноуборду і з урахуванням інтересів НЛФ.
208.1.4 Доступ до змагань
На всіх змаганнях, допуск персоналу і устаткування в галузі засобів масової інформації буде обмежений, що мають необхідні акредитації та перепустки. Пріоритетний доступ буде приділено правовласникові і системи акредитації та контроль доступу повинен уникнути можливих зловживань з боку не-правовласниками.
208.1.5 Контроль з боку Ради FIS
FIS Рада здійснює контроль за дотриманням принципів правил НЛФ і всіх організаторів. У разі, якщо договором або його окремим положенням, створено конфлікт інтересів FIS, членом НЛФ або його організатором, то це буде оцінено FIS Радою. Повна інформація буде надаватися таким чином, що відповідне рішення може бути прийняте.
208.2 Визначення
В контексті цього правила такі визначення будуть застосовуватися:
"Електронні медіа права" означає право на телебачення, радіо, Інтернет і мобільні пристрої.
"Право телебачення " означає розподіл телевізійного зображення, аналогові і цифрові, включаючи відео та звуку, за допомогою наземних передавачів, супутникових, кабельних, волоконних або дротових для державного і приватного перегляду на телебаченні. Оплата за перегляд, підписку, інтерактивне телебачення, відео на вимогу служби та IPTV або аналогічних технологій, також бути включена в це визначення.
215 Заявки
215.1 Усі заявки для участі у змаганнях мають бути послані так, щоб оргкомітет отримав їх до закінчення терміну подання заявок. Організатори повинні мати кінцевий список не пізніше 24 годин до початку жеребкування.
215.1 НЛФ не можуть заявляти спортсменів на участь водночас у двох змаганнях в один день.
215,2 НЛФ не дозволяється подавати заявку і жеребкування того ж самого спортсмена більше ніж в одному змаганні на ту ж дату.
Частина 2
Правила проведення змагань з гірськолижного спорту
Правила ФІС для Кубку Світу відносяться до організації зимових Олімпійських ігор та Чемпіонатів світу ФІС (змагання з гірськолижних дисциплін) якщо подальші конкретні Правила були докладно діяти з Правилами.
601.3.5 Начальник бригади суддів-контролерів
Начальник бригади суддів-контролерів організує та контролює роботу суддів-контролерів. Він призначає кожному із суддів ворота та розміщує їх по місцях. По закінченні першої спроби та закінченні змагань він збирає картки-контролю суддів та передає їх Рефері.
601.4.10 Обов’язки та права Рефері
- рефері проводить жеребкування стартових номерів;
- перегляд траси одразу після її постановки, наодинці або з іншими членами Журі;
- рефері має право зміни траси шляхом додавання чи вилучення воріт. Якщо Рефері переглядає трасу один, його рішення є остаточним. Постановника траси має бути проінформовано про такі зміни, якщо він не був присутнім при перегляді траси;
- отримання рапортів від рефері на старті і на фініші та іншого персоналу змагань про порушення правил і дефекти траси після першої спроби та після закінчення змагань;
- перевірка, підпис та відсилання протоколу Рефері негайно після кожної спроби до офіційної інформаційної дошки та до фінішного пункту списку дискваліфікованих учасників з номерами воріт, де було зроблено помилку, прізвищами суддів-контролерів, які занотували ці помилки, та точним часом їх оголошення;
- надсилання рапорту до ФІС в усіх особливих випадках або розбіжності думок членів Журі чи серйозної травми учасника.
Постановник траси
603.8.2 На змаганнях із слалому та слалому-гіганту, якщо це можливо, постановник прибуває за можливістю за день до початку змагань, але не пізніше першого засідання капітанів команд.
604.3 Засідання капітанів команд та жеребкування
Відповідно до п.213.4 та п.216 цих Правил місце та розташування першого засідання капітанів команд та жеребкування має бути зазначене у програмі змагань. Такі засідання за присутністю особисто капітанів команд, членів Журі та офіційними особами змагань є невід’ємною частиною змагань та має важливе значення для оголошення інструкцій Журі, підтримки ОК, інформування щодо запитів ОК, а також є критичним фактором ризик-менеджменту та питань, пов’язаних з відповідальністю. В усіх випадках застосовуються п.216 та п.217 цих Правил.
Відкриваючі трасу
605.1 Організатор повинен забезпечити наявність мінімум три відкриваючих трасу, які підписали Декларацію Атлета. Відкриваючий є членом ОК. У змаганнях із швидкісного спуску відкриваючі трасу повинні приймати участь в усіх тренувальних заїздах. У виключних обставинах Журі може збільшити кількість відкриваючих трасу, а також призначати різних відкриваючих для кожної спроби.
606.1 Стартові номери
Всі спортсмени повинні використовувати офіційні стартові номери (нагрудники) під час змагань. Для проектування нагрудних номерів та комерційних відбитки див. технічні характеристики в Правила FIS реклами. Всі номери , які використовуються протягом одних змагань повинні мати однакову форму і написи і способи кріплення не повинні бути змінені.
607.3 Класифікація за віком на міжнародних змаганнях
|
12/13 |
13/14 |
Діти І – U 14 (К 1) |
1999-2000 |
2000-2001 |
Діти ІІ – U16 (К 2) |
1997-1998 |
1998-1999 |
Юніори І (1) U18 |
1995-1996 |
1996-1997 |
Юніори ІІ U21 |
1992-1994 |
1993-1995 |
FIS-змагання |
1996 і старші |
1997 і старші |
Ветерани А (чол.) |
1958-82 |
1959-83 |
Ветерани В (чол.) |
р.н. до 1957 |
р.н. до 1958 |
Ветерани С (жін.) |
р.н. до 1982 |
р.н. до 1983 |
1) Протягом першого року юніори І U 18 (Junior 1) можуть приймати участь лише у 25 змаганнях, де зараховуються FIS-пункти (Не для сезону 2012/13).Усі результати (FIS-пункти), набрані після 25го старту, не зараховуються. Для участі у швидкісних дисциплінах обмежень немає.
Підкомітет з класифікації повідомляє Раду FIS про порушення цього правила.
608.7 Змагання категорії юнаки (Children)
608.7.1 Змагання для юнаків можуть включати слалом, слалому-гігант, супер гігант, паралельні змагання, комбінацію, а також командні змагання.
610 Старт, фініш, хронометраж, обчислення результатів
611.3.2.2 Система фото-фінішу
Для визначення фінішного часу учасника можна застосовувати систему фото-фінішу. У випадку відмови систем А та В і використання системи фото-фінішу, час, що показав учасник береться до розрахунку замість результату ручного хронометражу із застосуванням фактору коригування. Фактор коригування є різницею між часом, зафіксованим системою фото-фінішу, та часовими результатами, показаними електронною системою (якщо це можливо) трьох учасників перед тим, час якого розраховується. Якщо немає таких результатів трьох попередніх спортсменів, застосовується час учасника (ів), які стартували одразу після нього.
Сума трьох (або менше) різниць часових результатів ділиться на три (або менше) та додається до результату, який показала система фото-фінішу. Фото-фініш фіксується, коли будь-яка частина тіла учасника першою перетинає лінію фінішу. Результат фото-фінішу передається лише до Журі змагань.
614 Траси та змагання
614.1.6 Швидкісний спуск і Супер Гігант в Чемпіонат Світу і ЗОЇ
Змагання Чоловіки та жінки у Швидкісному спуску та Супер Гіганту повинні проводитися на незалежних трасах, але старт і фініш на коротких ділянках траси можуть бути використані для обох статей.
614.2 Змагання
614.2.3 Заборона продовження після зупинки спортсмена
Якщо спортсмен доходить до повної зупинки (наприклад, після падіння), він повинен не продовжувати рух через попередні або наступні ворота. Ця заборона діє у всіх заходах з фіксованим інтервалом запуску (DH, SG, GS). Виняток робиться лише для SL (арт.661.4.1), поки спортсмен не заважає ходу наступного спортсмена.
614.3 Перегляд траси
614.3.1 Інспекція Журі
У день змагань Журі проводить інспекцію траси та має підтвердити програму FIS на цей день. Капітани команд можуть супроводжувати Журі.
614.3.2 Перегляд учасниками
Учасники проглядають трасу після проведення Журі інспекції та відкриття траси для перегляду, перегляд проводиться звичайним чином з верху вниз. Траса повинна бути у змагальному стані з початку перегляду її учасниками. Під час інспекції учасників не можна турбувати роботою працівників на трасі та ін.. Учасники мають право проглянути останній варіант постановки траси або спускаючись на невеликій швидкості з її боку, або методом бокового зісковзування поміж воріт (перегляду). Спуски між воротами траси та виконання поворотів, паралельних їй, не дозволяються. Учасники повинні вдягнути нагрудні стартові номери. Учасники не можуть пересікати огороджені парканчиками, мотузками чи заблоковані ділянки траси. На момент закінчення часу інспекції учасники повинні бути за межами траси. Учасникам забороняється виходити на трасу без лиж.
614.3.3 Рішення Журі
Час та тривалість інспекції траси учасниками визначається Журі та оголошується на засіданні капітанів команд. За необхідністю (наприклад, в особливих погодних умовах), Журі може призначити інші методи перегляду траси
621 Жеребкування за групами та порядок старту
621.3 Порядок старту учасників у гірськолижних дисциплінах визначається їх FIS-пунктами (у швидкісному спуску, супер-гіганті, слаломі-гіганті, слаломі, супер-комбінації). Для першої групи з 15 учасників незалежно від національності проводиться жеребкування. У випадку рівності пунктів учасників 15 позиції, першу групу може бути відповідно збільшено.
Група може бути збільшена, якщо два або більше спортсмена поділяють 15 місце.
621.3.3. Порядок жеребкування у супер-комбінації
Якщо спроба слалому передує заїзду швидкісного спуску чи супер-гіганту, учасники, позначені DNF, DNS, DSQ стартують у швидкісному спуску чи супер-гіганті зі своїми оригінальними нагрудними номерами після останнього учасника, що кваліфікувався у спробі слалому. За винятком змагань ЗОІ, ЧС, КС, КК.
623 Повторний старт
623.1 Передумови
623.1.1 Учасник, якому було створено перешкоду при проходженні траси, повинен одразу зупинитись і звернутись до судді на наступних воротах та звернутись до будь-якого члена Журі з проханням повторного старту. Це прохання може також подати капітан команди цього учасника. Учасник повинен спуститись до Фінішу збоку від траси.
625 Завершення змагання
625.1 Рішенням Журі
- Якщо зовнішні фактори створюють небезпеку для учасників.
- При виникненні інших обставин або немає гарантії забезпечення належного проведення змагань.
627 Недопущення до старту
На усіх міжнародних змаганнях FIS учасник не допускається до старту, якщо:
У супер-комбінації змагань є винятком із цього правила. Спортсмен, який був DSQ, DNS або DNF в Слаломі може стартувати у швидкісних змаганнях. Якщо швидкісні змагання передують Слалому недопущення до старту не застосовується. (ICR 621.3.3)
650.6 Процедура проведення гомологації
650.6.1 Заявник
По закінчені підготовки документів у форматі .pdf клуб-заявник надсилає заяву про гомологацію через НЛФ своєї країни до Голови Підкомітету з гірськолижних трас або вони подають документи, за згодою НЛФ, інспекторові до моменту огляду місця для передання за призначенням.
Одночасно заявник повинен сплатити суму, еквівалентну 150 шв.фр. за проведення гомологації до НЛФ.
Подорожування та проживання інспектора оплачується йому окремо заявником. Вартість подорожі від місця його проживання до місця призначення можна розраховувати наступними варіантами:
650.6.1.1. Заявник (гірськолижний курорт, власник, організатор клубу) несе відповідальність за дотримання застосованих екологічних норм при розробці траси, включаючи на завершення будь-якого покращення траси на вимогу інспектора.
660 Обов’язки суддів-контролерів
661.2 Якщо учасник не проходить ворота (або маркер воріт) правильно згідно п.661.4., суддя-контролер повинен одразу зазначити це у контрольній картці: стартовий нагрудний номер учасника, номер воріт, де було зроблено помилку;
661.2.1 Опис зробленої помилки є необхідним.
661.3 Суддя-контролер також слідкує за тим, щоб учасники не отримували сторонньої допомоги (у випадку падіння, наприклад, п.628.13). Такі помилки також зазначаються у картці контролю.
661.4 Правильне проходження воріт
661.4.1 Ворота вважаються пройденими правильно, коли учасник перетнув лінію воріт обома носками лиж та обома ногами. Якщо учасник утрачає лижу без здійснення помилки проходження воріт, наприклад, не в результаті її зіткнення з держаком, проходження воріт вважається правильним, за умови, що лижа, яка залишилась, та обидві ноги учасника перетнули лінію воріт. Це правило також дійсне, якщо учасник має підійматись наверх для проходження воріт. (art 614.2.3)
661.4.1.1 Лінія воріт у швидкісному спуску, супер-гіганті та слаломі-гіганті, де ворота складаються з двох пар древків, які утримують прапори, є уявна найкоротша лінія між двома внутрішніми древками на рівні снігу (п.661, мал.1а).
661.4.1.2 Лінія воріт у слаломі – це найкоротша уявна лінія між поворотним та зовнішнім древками (п.661, мал.1в).
661.4.1.3 У випадку, коли учасник вибиває древко з вертикального положення до того, як обидві його ноги та носки лиж перетнули лінію воріт, вони повинні перетнути початкову лінію воріт (маркування на снігу). Це також справедливо і у випадку відсутності поворотних воріт .
667.3 Якщо учаснику при проходженні траси було створено перешкоду, він повинен одразу залишити трасу та звернутися до найближчого судді-контролера. Останній повинен занести до картки контролю обставини інциденту й надати у розпорядження Журі по закінченні 1-ої та 2-ої спроби.
668 Місцезнаходження та підтримка суддів-контролерів
668.1 Суддя-контролер має знаходитись в такому безпечному місці, щоб мати можливість вільно спостерігати за воротами та необхідними частинами траси; досить близько для того, щоб ужити негайні заходи, але достатньо далеко, щоб не перешкодити учаснику.
668.2 Організатори повинні екіпірувати суддів-контролерів, щоб їх було помітно. Кольори одягу повинні бути різними від кольорів прапорців воріт.
690 Прапори для слалому-гіганту (GS) та супер-гіганту (SG)
Прапори, що використовуються для розмічення трас, мають відповідати нормативам FIS для усіх змагань із слалому- та супер-гіганту, зазначених у календарі FIS. Список гомологованих прапорів публікується на сайті FIS. Вимоги п. 901.2.2 та п.1001.3.2 цих міжнародних правил залишаються дійсними.
690.1 Вивільнення прапору у випадку зіткнення
Якщо спортсмен стикається з воротами, прапор практично повинен вивільнитись. Прапори воріт повинні відповідати вимогам випробувань, як визначено в специфікації для прапорів.
Розділ 3
Правила проведення різних змагань з гірськолижного спорту
700 Швидкісний спуск.
701 Технічні умови
701.1 Перепад висоти
701.1.1 Траси для чоловіків
Для ЗОІ, ЧС, КС: 800м (у виключних випадках 750м) – 1100м.
Для Континентальних кубків: 550м – 1100м
Для інших змагань FIS: 450 – 1100м (юніорські змагання U 21-U18 – 700м).
Дві спроби -350 m – 450 m
701.1.2 Траси для жінок
Для усіх змагань: 450 – 800м. (юніорські змагання U 21-U18 – 700м).
Дві спроби -350 m – 450 m
701.1.3 Змагання ENL:
- 1 траса змагань 400-500 м
- 2 траса змагань 300-400 м
Траса повинна бути гомологована для швидкісного спуску з індикацією позицій старту та фінішу для ENL.
702.3 Особливі нормативи для конфігурації траси
Ширина траси має у середньому досягати 30 м. Призначений для проведення гомологації інспектор вирішує, чи є така ширина достатньою для даної траси, та за необхідністю може призначити її розширити. У залежності від траєкторії й поверхні траси він також може допустити меншу ширину за умови, що ділянки до та після вузького місця дозволяють таке.
Перепони, із якими учасник може зіткнутись у випадку сходження з траси, мають бути добре захищеними за допомогою спеціальних сіток, загорожами, матами, мішками із соломою та іншими придатними для цього засобами.
Зони падіння повинні бути сплановані, при необхідності, на зовнішній стороні траси. Можливість контролювати швидкість повинна бути .
Не всі частини траси обов'язково мають бути на повній швидкості. Рельєф траси може бути залишений в їх природному стані
Незахищені, зв’язані кипи соломи не можуть використовуватись у якості засобів безпеки.
Функції безпеки повинні витримувати погодні умови, характерні для гірських лиж.
703.1.3 У місцях, де зовнішні древка забираються з міркувань безпеки внутрішнє древко служить як ворота. В окремих випадках це рішення Журі.
704 Офіційне тренування
Спеціальні правила можуть бути видані на проведення офіційного тренування на ЗОІ, ЧС, КС і КК публікуються окремо.
704.1 Зобов’язання до участі
Офіційне тренування є невід’ємною частиною змагань. Учасники, зобов’язані брати участь у тренуванні. Якщо дозволено заміну спортсменів, вони також повинні брати участь в офіційному тренуванні.
Всі кваліфіковані спортсмени, які приймають участь у змаганні, мають бути на всіх офіційних тренуваннях.
704.8 Тренування з фіксуванням часу
704.8.1 Під час, як мінімум одного з тренувальних днів учасники стартують із фіксуванням часу.
704.8.2 Зафіксований час різних спроб одного тренувального дня має бути оголошений через публікацію протоколів результатів або через гучномовець. Можна використовувати дошку результатів. Результати часу мають бути передані капітанам команд не пізніше засідання капітанів команд, але також мають бути оголошено по гучномовцю або опубліковані на табло після фінішу кожного спортсмена.
706 Проведення змагань з швидкісного спуску
706.1 Швидкісний спуск проводиться в одну спробу
706.2 Швидкісний спуск у дві спроби
706.2.1 Якщо топографія місцевості не дозволяє проведення швидкісного спуску із зазначеним цими правилами перепадом висот, можливе проведення змагань із двома спробами.
706.2.2 Результат з двох спроб.
Правило "Порядок старту на 2-й спробі " (621,11) буде використовуватися.
707 Захисні шоломи
Усі учасники і відкриваючі у тренуваннях та змаганнях із швидкісного спуску зобов’язані одягати захисні шоломи, які відповідають нормативам FIS щодо змагального спорядження. У змаганнях зі слалому дозволяється використання шолому з м’якою зоною навколо вух.
800 Слалом
801 Технічні умови
801.1 Перепад висот
801.1.1 Траси для чоловіків
Для ЗОІ, ЧС, КС та КК: 180 м – 220 м.
Для інших змагань FIS: 140 – 220 м.
801.1.2 Траси для жінок
Для ЗОІ, ЧС, КС та КК: 140м – 200 м.
Для усіх інших FIS змагань: 120 – 200 м.
801.1.3 Траси для юнаків (Children):
801.2 Ворота
801.2.1 Траса розмічається древками червоного та синього кольору, що чергуються (арт. 680), або там, де немає зовнішніх воріт складається з поворотної держака.
801.2.2 Ворота у слаломі складаються з 2 слаломних древків (сині та червоні).
801.2.3 Ширина воріт має бути якнайменше 4м та щонайбільше 6м.
Відстань між двома поворотними древками наступних воріт не може бути меншою за 6.00 м і не більше 13 м. (діє для всіх категорій). Виключення дитячі змагання-
-Юнаки U16 (K2) – не більше 12 м.
-Юнаки U14 (K1) не більше 10 м
Відстань між двома воротами у комбінаціях воріт (шпильки або змійки) не може бути меншою за 0,75 м та більшою за 1 м. Ворота у шпильках або вертикальних комбінаціях мають бути встановлені в одну лінію. Відсталені ворота повинні бути встановлені на відстані щонайменше 12 м, але не більше 18 м (дитічі змагання 15 м) від однієї поворотної стійки до іншої.
801.2.4 Кількість змін напрямку для всіх ФІС змагань:
30%-35% від перепаду висот +\- 3 зміни напрямку.
Змагання Children, : 32%-38% від перепаду висот +\- 3 зміни напрямку.
803.3 Ворота та комбінації воріт
Найважливішими типами воріт та їх комбінаціями є: горизонтальні (відкриті) ворота, вертикальні (закриті) ворота, вертикальні комбінації, комбінації типу «шпилька» та комбінації відсталених воріт (Рис. 2).
803.5 Перевірка траси
Після закінчення постановки Журі має перевірити готовність траси до проведення змагань, особливо звертаючи увагу на:
804 Змагання зі слалому з воротами з одним древком
Усі положення цих Правил дійсні, за виключенням таких:
804.1. Змагання зі слалому з воротами з одним древком дозволяється лише на рівні змагань FIS (див. п. 201.3.4., 201.3.5., 201.3.6).
804.2. У змаганнях зі слалому з одним древком зовнішні древка не встановлюються, за виключенням перших, останніх воріт, відсталених воріт та комбінацій воріт (шпильки, змійки).
804.3. У воротах без зовнішнього древка проходження воріт учасником зараховується, коли його ноги та носки лиж пройшли поворотне древко з одного і того ж боку, слідуючи природній лінії проходження траси слалому. Природна лінія проходження траси слалому – уявлена лінія від одного поворотного древка до наступного, яку повинен перетнути учасник. Якщо спортсмен не перетнув правильно природну лінію траси слалому, він повинен піднятись назад та об’їхати поворотне древко належним чином. У воротах з обома древками діє п. 661.4.1. цих правил
806.2 Обмеження до участі у другій спробі
Журі має право обмежити кількість учасників, допущених до другої спроби, до половини за умови, що про це було завчасно проінформовано у запрошенні на змагання, офіційній дошці об’яв та засіданні представників команд до початку змагань. Рішення має бути прийнято не пізніше ніж за 1годину до старту у 1 спробі.
806.3 Кіно- та відео контроль
На ЗОІ, ЧС, КС та Кубках Європи ОК має організувати запис усього проведення змагань. На інших FIS змаганнях також рекомендовано застосування кіно - та відео контролю.
807 Захисні шоломи
Усі учасники і відкриваючі у тренуваннях та змаганнях зобов’язані одягати захисні шоломи, які відповідають нормативам FIS щодо змагального спорядження.
У змаганнях зі слалому дозволяється використання шолому з м’якою зоною навколо вух.
900 Слалом-гігант
901 Технічні умови
901.1 Перепад висот
901.1.1 Траси для чоловіків: 250 – 450 м.
901.1.2 Траси для жінок: 250 – 400 м.
901.1.3 Для ЗОІ, ЧС, КС мінімальний перепад висот - 300 м (для жінок та чоловіків).
901.1.4 Траси для юнаків:
- 200-350 м.
Для вікової категорії U16 (K2) слалом-гігант проводиться у дві спроби. Такий формат за можливістю надається і групі U14 (K1).
901.2.3 Ширина воріт має бути якнайменше 4м та щонайбільше 8м. Відстань між двома наступними воротами не може бути меншою за 10 м. У дитячих змаганнях відстань між поворотними древками повинна бути не більше 27 метрів.
901.2.4 Траса слалому-гіганту встановлюється наступним чином (кількість змін напрямків руху округлюється до цілого числа):
903.1.3 траса слалому-гіганту складається з різноманітної кількості поворотів великого, середнього і маленького радіусу. Учасник повинен мати можливість слідувати власній траєкторії проходження воріт траси. За можливістю використовується вся ширина схилу. У місцях, де є за межами воріт, у виняткових випадках за рішенням Журі поворотний держак служить воротами.
903.1.4 постановник траси для юнаків повинен приймати до уваги фізичні здібності й навички учасників.
904 Одиночні ворота у гігантському слаломі
Всі Правила є дійсними, за винятком наступних:
904,1 Одиночні ворота в гігантському слаломі дозволяється ставити тільки у змаганнях ФІС (арт. 201.3.4 арт., 201.3.5 і 201.3.6).
904,2 Одиночні ворота в гігантському слаломі не мають зовнішніх воріт, за винятком закритих та перших та останніх воріт.
904.3 Там, де немає зовнішніх воріт, обидві ноги учасника повинні її пройти, відповідно до траси лінію гігантського слалому перетин уявної лінії від повороту до повороту. Якщо спортсмен втрачає лижі, не роблячи помилки, наприклад, не поверх на древку, обидві ноги та лижі повинні пройти лінію повороту . Там, де є за межами воріт (перші і останні ворота) арт. 661.4.1. є дійсне.
904.4 Всі правила що стосуються ширини траси повинні діяти.
906.2 Обмеження на 2 спробу
Журі має право число спортсменів на другу спробу допустити половину спортсменів перщої спроби стартового листа. Рішення має бути прийнято не пізніше ніж за 1годину до початку першої спроби.
906.3 Кіно- та відео контроль
За можливістю для слалому-гіганту також застосовується п.806.3.
907 Захисні шоломи
Усі учасники і відкриваючі у тренуваннях та змаганнях зобов’язані одягати захисні шоломи, які відповідають нормативам FIS щодо змагального спорядження.
У змаганнях зі слалому дозволяється використання шолому з м’якою зоною навколо вух.
1000 Супер-гігант
1001.1 Технічні умови
1001.1 Перепад висот
1001.1.1 Траси для чоловіків: 400 м – 650 м.
Для ЗОІ, ЧС, КС, КК: 400 м – 650 м.
Для усіх інших FIS змагань: 350 – 600 м.
1001.1.3 Траси для юнаків:
250 м – 450 м.
1001.3.4 Траса супер-гіганту встановлюється наступним чином:
Для змагань рівня FIS мінімальна кількість змін напрямків руху дорівнює 7% від перепаду висот. Для змагань зимових Олімпійських ігор, чемпіонатів світу, чемпіонатів світу серед юніорів, Кубка світу та Континентального Кубку мінімальна кількість змін напрямків руху дорівнює 6% від перепаду висот.
Відстань між поворотними древками двох послідовних воріт має бути не меншою 25 м (виключення згідно п.1003.1.1). Для юнаків категорій Юнаки І Юнаки ІІ: мінімум 8% , максимум 12% від перепаду висот.
ENL : мінімум 7 % від перепаду висот.
1003.1.2.1. У місцях, де за межами воріт повинні бути зовнішні ворота, у виняткових випадках за рішенням Журі поворотний держак служить воротами.
1007 Захисні шоломи
Усі учасники і відкриваючі у тренуваннях та змаганнях із швидкісного спуску зобов’язані одягати захисні шоломи, які відповідають нормативам ФІС щодо змагального спорядження.
У змаганнях зі слалому дозволяється використання шолому з м’якою зоною навколо вух.
1212 Паралельні змагання команд Націй .
1212,1 Тип змагань
Паралельні змагання Національних команд, які будуть проводитися в якості паралельних змагань з використанням Гігант Слалому воротами і прапорами.
1212,2 Розмір команди
Загальний розмір команди націй обмежується максимум 6 учасниками, при цьому не менше 2 учасника від однієї статі. Учасник може стартувати тільки один раз.
1212,3 Заявки команди
Заявки Команд від нації (без імені ) повинні бути подані протягом 24 години до запланованого початку у загальнокомандному заліку.
1212,4 Рейтинг команди
Команди будуть ранжируватися відповідно до суми кожного заявленого
спортсмена ФІС пунктів, від найнижчих пункту до най вищого.
1212,5 Розподіл команд
Заявлені команди будуть розділені з високих рейтингів (4, 8 або 16) на основі їх ранжирування. Список буде організований наступним чином (приклад 8 команд):
Етап 1: Нація зайняв 1 місце проти нації 16 (остання)
Етап 2: Нація ранг 8 проти нації ранг 9
Етап 3: нація займає 5 місце проти нації 12
Етап 4; нації ранг 4 проти нації ранг 13
Етап 5: Нація ранг 3 проти нації місце 14 (3 останніх)
Етап 6: нація зайняла 6 проти нації зайняла 11
Етап 7: Нація місце 7 проти нації ранг 10
Етап 8: Нація ранг 2 проти нації місце 15 (2 останні)
Найкращі країни, відповідно до командою рейтингу, отримають № 1
і остання країна отримає останній нагрудний номер.
Жінки отримують номери, починаючи з 1, а потім чоловіки, починаючи з 5,
в алфавітному порядку. Якщо етап завершився раніше учасник буде
автоматично кваліфікуються до наступного етапу.
1212,6 Запуск спортсменів
Кожна дія між двома спортсменами буде складається з одного .
Початок і порядок буде наступним (як приклад для етапу 1):
"Курс Red" Нація 1 L1 проти "Курс Blue" Нація останні L1
"Курс Red" Нація 1 M1 проти "Курс Blue" Нація останні M1
"Курс Blue" Нація 1 L2 проти "Курс Red" Нація останні L2
"Курс Blue" Нація 1 M2 проти "Курс Red" Нація останні M2
Синій траса буде розташований по правій стороні траси.
1212,7 Підрахунок очків
Переможець кожному етапі отримує 1 бал за свою Націю. У випадку
при рівності очок у окремих етапах, обидві країни отримують 1 бал.
Якщо є рівність кінці етапу (2:2) Нації з найнижчою в поєднанні з часом кращий індивідуальний жінка і кращий індивідуальний чоловіки часу (або друге місце у випадку нічиєї за кращий час) переможе .
Якщо обидва спортсмени потрапити в будь-яку групу, перший спортсмен дійшов до фінішу, він буде переможцем. Якщо обидва спортсмени не в змозі закінчити, спортсмен, який успішно на лижах проїхав дальше, буде переможцем.
1212,8 Причини Дискваліфікації (негайного і без протесту)
- Перехід з одної траси на іншу
- Втручання суперника, вільно чи мимоволі.
- Не, що проходять через ворота правильно (ICR арт. 661.4.2.)
1212,9 Нагородження
Oргкомітет може вручити нагороди командам і може присудити
спеціальні призи для окремих спортсменів, таких як краща жінка або чоловік або
осіб перемоги і отримали найбільшу кількість очок.
1212,10 Пункту Кубку .
Кубок пункти можуть бути розподілені на основі рішення відповідних підкомітетів Кубку.
1213 . Спеціальні правила Кубку
Спеціальна обмежена змагань можуть бути прийняті , таких як Кубок Світу міст відповідно до Правил, спеціально створених для таких змагань, відповідного комітету ФІС.
1220 Паралельні змагання
1232.3 Учасник, що не фінішував чи був дискваліфікований у першій спробі, не допускається до старту другої спроби.
1232.4 Якщо обидва спортсмени не закінчили другу спробу,
Результатом буде результат першої спроби. Якщо обидва були дискваліфіковані або не закінчили першої спроби, спортсмен, який проїхав на лижах більше шляху у другій спробі перейде до наступного раунду.
1232,5 Штрафний час
Максимальний час штрафу складає 0,50 сек. У всіх випадках максимальна різниця у часі для першої спроби кожної пари не може бути вище, ніж штрафний час. Якщо обидва спортсмени після другої спроби спортсмена, який виграє другу спробу виходить в наступний раунд. Якщо обидва спортсмени дискваліфіковані або не закінчили спробу, в наступному турі спортсмен, який на лижах проїхав відстан до дискваліфікації або не закінчили спробу. Якщо обидва спортсмени дискваліфіковані або не закінчили трасу у тих же воротах
другої спроби, то спортсмен, який виграв першу спробу , буде переможцем.
1233 Правила слалому
У разі запитань, не зазначених в арт. 1220 - 1232 Правил
Слалом (арт. 800) мають бути розглянуті. Спеціальні правила для Кубку може бути прийняті.
15.10.2012 :: ФЛСУ
tags: зміни доповнення міжнародних правил змагань гірськолижного спорту осінь 2012