Не дивлячись на те, що оголошено нову структуру технічних комітетів з сноубордингу та фрістайлу (структуру див. тут http://www.sfu.org.ua/news/rishennia-radi-fis ) під час конгресу Комітетом FIS зі сноубордингу було прийнято ряд нових рішень.
Коригування шкали фіс – пунктів на змаганнях
Чемпіонат світу серед юніорів– за перемогу спортсмен отримує 240-360 фіс-пунктів.
Змагання 2 рівня – Континентальні кубки – від 160 до 360 фіс-пунктів,
Всесвітня зимова Універсіада – від 50 до 360 фіс-пунктів.
Змагання 3 рівня – Національні чемпіонати від 50 до 290 фіс-пунктів.
Змагання 4 рівня – міжнародні рейтингові змагання FIS – від 50 до 220 фіс-пунктів.
Поряд з цими змінами, Комітет погодився з тим, що особисті квоти на змагання Кубка світу (КС) які спортсмени отримали на чемпіонаті світу серед юніорів та Континентального Кубку (лише для переможців) можуть бути використані у двох дисциплінах.
Зміни у біг-ейрі
Національна квота для міських змагань з біг-ейру для країни-організатора збільшилась з 3 до 4 спортсменів, в той час як мінімальний вік для змагань з біг-ейру (слопстайлу) було врегульовано – 13 років. Спортсмени і надалі мають мати 15 роки, щоб приймати участь у головних змаганнях.
З міркувань оптимізації телетрансляцій у наступному сезоні у фіналах з біг-ейру на змаганнях Кубка світу буде представлено 10 учасників замість 12.
Зміни у квотах – паралельні дисципліни та сноубордкрос
Основна квота збільшена з 2 до 3 спортсменів, максимум 2 для одної статі, що має сприяти можливостям для участі спортсменам малих держав. Додаткову квоту для країн зменшено до 6 спортсменів максимум, але для приймаючої змагання Кубок світу країни додаткова квота була збільшена.
Новим є введення додаткової квоти (для одної статі) для країни-організатора змагань Кубка світу, яка діє упродовж всього сезону.
Для того щоб більше країн приймало участь у змаганнях з командного сноубордкросу було змінено умови участі.
Окрім того. колова система змагань, випробувана у 2016 році на Юнацьких зимових Олімпійських іграх у Ліллехаммері, тепер береться за основу у головному форматі Міжнародних правилах змагань, що дозволить збільшити кількість заїздів у змаганнях юніорського рівня.
Календар Кубка світу FIS
Календар Кубка світу є затвердженим. Декілька новинок. Вперше Кубок світу у Болгарії м. Банско (паралельні дисципліни). За планом за сезон 2016-2017 відбудеться 10 стартів у паралельних дисциплінах, 9 стартів у сноубордкросі, по 4 старти у хафпайпі та слопстайлі та 5 змагань з біг-ейру. Кубок світу відкриється у Кореї в листопаді на місці проведення ХХІІІ зимових Олімпійських ігор – курорті «Альпензія» - змаганнями з біг-ейру.
Детально ознайомитись тут http://www.fis-ski.com/snowboard/freestyle-snowboard/news-multimedia/news/article=fis-snowboard-world-cup-calendar-2016-confirmed.html
Зміни до правил - сноубордкрос
Умисні контакти у сноубордкросі. Тут дано нове визначення навмисного контакту у сноубордкросі. Це – виставлені руки для блокування суперника. Також умисне блокування завдяки рухами тіла або несподіваною зміною траєкторії руху тепер буде рахуватись навмисним контактом і наказуватись дискваліфікацією. Для цих випадків ведена нова абревіатура DIC (disqualification due to intentional contact) - дискваліфікація за навмисний контакт (ДНК). Спортсмени, дискваліфіковані за навмисний контакт, автоматично займають останні місця в заїзді.
У сноубордкросі також вводиться новий формат змагань – заїзди в групах: 16 спортсменів, які кваліфікувались, мають виконати 5 заїздів в різних групах. За 1 місце в заїзді спортсмен отримує 4 очка, за 2 - очка 3, за 3 - 2 очка і 4 – 1 очко. Спортсмен, який не стартував, отримує нуль 0 очок. Кращі 8 учасників, які набрали більшу кількість балів проходять у півфінал.
Слоупстайл
У міжнародних абревіатурах слоупстайл тепер пишеться по-новому - SS.
Хафпайп
Змінено порядок складання груп в кваліфікації хафпайпа.
Змінено кількість спортсменів які проходять у фінал змагань з груп у хафпайпі.
Зміни усуддівстві – стосується хафпайпу, слопстайлу та біг ейру:
- кількість суддів на Кубку світу 6-12;
- Континентальний кубок 3-6;
- зимові Олімпійські ігри, Чемпіонат світу – мінімум 6;
- можливість назначати суддів з одної країни;
- нова система суддівства D.E.A.L.
- для системи SLS можна використовувати 7-12 суддів, мінімум рекомендується 9 для фіналів в слопстайлі;
- нова система штрафів за помилки у суддівстві SLS.
Країна–організатор чемпіонату світу має мати мінімум одного учасника (завжди є 1 а квота).
17.06.2016 :: ФЛСУ
tags: зміни доповнення правилах змагань сноубординг