Будівництво спортивних споруд – проблемна тема в умовах українських реалій. Однак, бажання тренуватися бере верх над матеріальними негараздами. Професійний спортсмен, а нині тренер з могулу ДЮСШ «Екстрім», що в Тернополі, Олег Масира розповів про хід будівництва трампліна з могулу і про виникнення такої ідеї загалом:
Ця ідея належить мені і з'явилася вона одразу після зими, коли стало зрозуміло, що без власної "тренувальної бази" про швидкий ріст майстерності наших фрістайлістів не може бути й мови. Всесезонний трамплін нам дуже потрібен, особливо гостро це відчувається в умовах карантину, адже тренуватися нам просто нема де. Було прийнято рішення поступово власними силами і коштами почати такий чудернацький проект на території комплексу «Савич Парк», де тренується наша школа СДЮСШ "Екстрім".
Роботи почались одразу після "пом'якшення карантину" і тривають періодами, залежно від погоди та можливостей. На початку у нас не було ні спеціального штучного покриття для стрибків, не було поролону для приземлення. Але світ не без добрий людей: Сергій Овчаров надав у користування штучне покриття, а велику кількість поролону нам віддав Олег Буртак. Дякуємо за допомогу і Віталію Крилову, який також сильно вкладається в цей проект.
Що було зроблено:
1) частково зроблена металева стартова конструкція;
2) вирівняно землю під розгін;
3) збудувано трамплін;
4) частково готове приземлення;
5) вкладено піддони на смузі розгону;
6) куплено шланги і розпилювачі для зволоження штучного покриття.
Залишилось:
1) зробити приземлення більшим і м'якшим (потрібно ще поролон/пінопласт);
2) зробити захист для штучного покриття і поролону;
3) доробити стартову металеву конструкцію.
Стикнулись із серйозною проблемою вандалізму і крадіжок. Загалом у нас вкрали інструмента й матеріалів на декілька тисяч гривень та розбили вікно в приміщенні.
Тому найважливішим нюансом на цей момент є створення надійного захисту для штучного покриття і м'яких матеріалів на приземленні.
Звичайно, відчувається нехватка робочих рук і бюджету, але виходимо з того що маємо і не зупиняємось. Поки витратили близько 5 тис. гривень: це враховуючи, шо штучне покриття нам дали безкоштовно в користування, поролон також безкоштовно віддали. Основні витрати поки що – це доставка матеріалів, купівля дерева і супутних матеріалів. Потрібно ще близько 10-15тис. грн.
Якщо ж рахувати все разом, не враховуючи допомоги з покриттям і поролоном на приземлення, то це близько 100 тис. грн. Усі підрахунки приблизні без урахування оплати праці, оскільки будівництво триває на безкоштовній основі, тільки з особистої ініціативи.
Ні, не зверталися. Обходимося тільки власними силами.
Ми бажаємо Олегові, уім спортсменам та небайдужим, хто причетний до цієї справи, успіхів. Нехай усе задумане обов'язково збудеться.
22.07.2020
tags: олег масира будівництва трампліна процвітав вандалізм